55 yıldır deli dolu olarak futbol oynayan 73 yaşındaki Mübarek Kunt, Guinness Rekorlar Kitabı’na gidermek üzere

55 yıldır gece gündüz kendisine çolpa kulüplerde ayak topu oynayan 73 yaşındaki Kutsi Kunt, dünyada ayak topu oynayan genişlik yaşlı aktör rekorunu delmek amacıyla gelişigüzel dolaşma antrenman yapıyor.

EZZELDİN BAHADER’İ SALMAK İSTİYOR

1967 yılında futbola başlayan ve 2022-2023 sezonunda 1’inci Amatör Zümre ekiplerinden Nevşehir Anadolugücü’ne transfer olan Kunt,hedefinin 74 yaşında dünyanın sunma yaşlı futbolcusu unvanını elinde bulundurarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mısırlı eski topçu Ezzeldin Bahader’i birakmak olduğunu söyledi.

“TORUNUM İLE TAVLAMAK YER ŞIŞMAN ARZULARIMDAN BİRİ”

1967 yılında Trabzon’daki Araklı spor‘birlikte futbola başladığını rapor eden Kunt, “Sonrasında Necmati GSK, Uçarsuspor, Zaferspor, Osmaniye Karaçayspor, Mardin Kızıltepespor, Erzurum Harb-İş Spor, Yozgat Gençlerbirliği kabilinden kulüplerde oynadım. Bu yıl bile Nevşehir Anadolugücü’ne transfer oldu. Ayak Topu yaşantım haddinden fazla huysuz tıpkı çalışmayla başladı. Çocukluğumuzda acemi loda vardı, tüvana takımlar yoktu. O nedenle futbola geç başladım. Arzulu ligler kurulduktan sonraları futbola başladım. Hiç arzulu olmadım, bilcümle saftirik oldum, çolpa yaşadım. Ego futbola savunmada başladım, henüz sonradan orta saha ve forvete dönük oynadım. Gençlerle beraber düdüklemek ayrı ayrımsız çalım. Ben oğullarım Bilal Kunt ve Fazlı Kunt ile beraber 10’ar sene arayla tıpkısı takımda eşkâl giydim. Cet-oğul aynı takımda oynadık. Ben Zaferspor’dahi 33 sene riyaset, çalıştırıcılık ve futbolculuk yaparken, eşim Hafize Kunt bile umumi kaptanlık yaptı. Bu anca adisyon ediyorum kim dünyada bir rekordur. Sahaya çıkıp, lisanları verir, esma listesini imzalar ve futbolcularla mukteza iletişimi sağlardı. Bu da kurum verici bir olay. Torunum ile de aldatmak benim arz iri arzularımdan biri. Kendisi Kastamonu’de, inşallah ayrımsız dönem onunla sahada buluşuruz’ ifadelerini kullandı.

‘SABAH ER KALKIP İDMAN YAPIYORUM’

Müptedi futbolculuktan gelişigüzel sağlık elde etmediğini ve vakit kaybetmeden futbola duyduğu dinamit neticesinde sahada düzlük aldığını kaydeden Kunt, “Özel tıpkısı bankada görev yaptım. Görevim esnasında evrak dağıtımı yapardım. Bunları yaparken sabahtan akşama kadar yürür, aynı zamanda da alıştırma yapardım. İdmanlarımı sabah er kalkıp yapıyorum. Beslenmeme ilgi ediyorum. Zaferspor’birlikte başkanlık yaparken oyuncularımla ve oğullarımla bu arada egzersiz yapıyordum. Zinde sporcu kardeşlerim kendine bakmalı, spor yapmalı, ispirto ve sigaradan ırak durmalı. Kafalarında spor olmalı. Bu sayede etraflı müddet hayata tutunurlar. Ego hastaneye ender giden bire bir insanım. Sağlığımı spora borçluyum?” diye konuştu.

“YERYÜZÜ INCE YIL SAHADA KALAN TOPÇU OLMA HEDEFİM VAR”

55 yıldır mabeyin vermeden futbol oynadığını belirten Kunt, “Hedefim ülkemize dünyanın sunu yaşlı futbolcu unvanını atmak. Futbol oynayan bildirme nemli aktör unvanı için çalışıyorum. Bunun yanında yer ayrıntılı sene sahada küsurat aktör olma hedefim var” dedi. Kunt, Türk futbolunda alelhusus mektep çocuğu futbolcular üzere düzlük sayısının tam olmadığını ve düzlük sayısının artırılması ile daha çok futbolcunun Türk futboluna kazandırılacağını söyledi.

Share: