59 ilde düzenlenen FETÖ operasyonuna adı verilen Gazi Turgut Aslan kimdir? İşte karşı kamu detaylar…

FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik 59 ilde başlatılan Gazi Turgut Aslan Operasyonu’nun arkası sıra Turgut Aslan’ın hayatı merak konusu. 15 Temmuz’da, başından vurularak kısık yaralanan Turgut Arslan, Reisicumhur Başdanışmanlığı görevine getirildi. İşte Turgut Arslan’ın hayatı…

TURGUT ASLAN KİMDİR?

Gazi 1. Derslik Emniyet Müdürü Aslan, 1962 yılında Çorum’un Ortaköy ilçesinde doğdu. 1981 yılında Polis Kolejinden, 1985 yılında Polis Güçleri Akademisinden dereceyle çıkışlı olan Arslan, saha komiseri yardımcısı yerine başladığı görevine sırasıyla, Bursa, Bingöl, Marsilya/ Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli illeri ile Güvenlik Genel Müdürlüğünün değişik birimlerinde devam etti.

Meslek hayatı boyunca muhtelif muvaffakiyet belgeleriyle ödüllendirilen Aslan, 2014 yılında Itimat Umumi Müdürlüğü TEM Daire Başkanı adına atandı.

15 TEMMUZ’DA BAŞINDAN VURULDU

Görevi boyunca yıldırı örgütleriyle mücahede mefhumu gözetmeksizin fedakarca ve kahramanca uğraş eden Arslan, Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki çarpış girişimine kadar bu görevini başarıyla yürüttü.

15 Temmuz’da muhannet darbeciler marifetiyle Bitirmiş Umumi Komutanlığında rehin alınan Aslan, başından vurularak tehlikeli yaralanmış ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak “gazi’ unvanı almıştı. Evli ve iki yavru babası olan Aslan’a 15 Orak Ayı’da milli buyruk ve demokrasiyi sıyanet etmek üzere gösterdiği kahramanca mücadeleden çevre Heybet Kıvanç Madalyası verilmişti.

Share: