Yozgat ruzname haberi: Terbiye Ayrımsız-Sen Yozgat Yazıhane Başkanlığına Kenan Gururlu yeniden seçildi

Eğitim Bilimi Bir-Sen Yozgat Idarehane Başkanı Kenan Vakur, göreve yeniden seçildi.

Eğitim Bilimi Tıpkısı-Sen Yozgat Şubesi 6. Cılız Umumi Kurulu, kentteki bire bir otelde yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda konuşan Haysiyetli, Bartın’ın Amasra ilçesinde beyaz zehir ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.

Vakur, Terbiye Aynı-Sen Yozgat Şubesi’nin 3 bin 600 üyesiyle kentte 9 yıldır yetkisini sürdürdüğünü belirterek, “Izinli sendika namına yetişek çalışanlarımızın haklarının iyileştirilmesi, özgürlük alanlarının genişletilmesi için adalet, mesai ve özgürlük mücadelesi veriyoruz. Bu anlamda başkan yardımcılarım, kaza başkanlarım, yönetimleri, gelişim yeri temsilcilerimizle bu arada seçme devir alanlarda yetişek çalışanlarımızın yanındayız.” dedi.

Öğretmenler ve eğitim bilimi çalışanlarının problemlerine çözüm araştırmak, çın olan taleplerini diremek üzere ilgili konuları yerelde ilişkin mercilere taşıdıklarını belirten Haysiyetli, “Genel talepleri ise dolgun geçim masasında ve ait kurullarda konu iktisap etmek üzere genel merkezimizle paylaşıyoruz. Umumi kurulumuzun anlı şanlı uğurlu olmasını diliyorum.” diyerek konuştu.

Umumi kurula SELIM Tümen Yozgat Mebus Yusuf Başer, Yozgat Şehremini Cesamet Köse, İl Milli Yetişek Müdürü Yusuf Edip, SELIM Öğür Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, elçi ve üyeler katıldı.

Tek listeyle gidilen genel kurulda Kenan Onurlu yeniden başkalığa seçildi.

Share: