Instagram’dan aplikasyon dışı canlı yayın

Pop içtimai iletişim araçları platformu Instagram, naklen yayın özelliğini genişletiyor. Instagram’da masaüstü bilgisayardan ve muhtelif üçüncü taraf platformlar eliyle canlı yayın yapılabilecek.

TRT Marifet’mağara aktardığına göre Instagram, yayıncıların OBS, Streamyard ve Streamlabs kabil canlı yayın yazılımlarını kullanarak bire bir masaüstünden canlı yayın yapmalarını sağlayan eskimemiş tıpkısı canlı yayın aracını sınav ediyor.

Aplikasyon dışı canlı yayın

Sermaye’ya ait içtimai medya platformu, ilk defa uygulama dışında canlı yayın açmaya müsaade veriyor. Kullanılmamış bütünleşme sebebiyle Instagram yayınlarında harici azrail, mikrofon veya ekran şablonları kullanılabilecek.

Instagram’ın masaüstü sürümünde naklen yayın başlatmak amacıyla önce kendisine hangi eser platformunu (OBS yahut Streamlabs kadar) seçtiğinizi belirtmeniz gerekiyor. Peşi Sıra faal yayınınıza bire bir antet vermeniz isteniyor. Başlığınızı seçtikten bilahare ise anahtar ve doğrudan nişane bağlantısını göreceksiniz. Temas iki kodun de harici yazılıma kopyalanmasıyla Instagram yayınını dış bir uygulamaya bağlamış olacaksınız.

Sermaye sözcüsü Instagram Live Producer ile ilişik adına şunları söyledi:

“Instagram Live’ı paylaşılan deneyimler için düşündürücü benzeri düzlük haline getirmenin yolları üzerinde seçme ahit çalışıyoruz. Şu anda yayıncıların oldukça tıpkısı kuma grubuyla eser yazılımı kullanarak enerjik yayına geçmelerine cevaz vermenin ayrımsız yolunu sınav ediyoruz.” dedi

Instagram ilk defa aut aynı uygulamayla entegrasyon sunuyor olsa bile, im için hala kâh kurallara eş. Örneğin; 9×16 sunma-kamet oranı, saniyede 60 kare hızında 720 piksel çözünürlük ve 2.250 ila 6.000 Kbps ortada videoteyp bitrate aralığını desteklediğinin altını çiziyor.

Instagrama eskimemiş tadımlık: ‘Gönderi sabitleme’

 

İnstagram’dan Madonna’ya yasak!

 

Instagram’a ebeveyn denetimleri geliyor

 

Share: