Başında Suriye’yi cuşiş adına çeviren ismin bulunduğu belirsiz Acımasız birliği Ukrayna’yı kana buluyor

Zalim ordusunun 24 Şubat’ta Ukrayna topraklarına girmesiyle başlayan kavga aylar geçmesine rağmen sürüyor. İki canip birlikte kavga dolayısıyla onlarca birey kaybetti, milyonlarca Ukraynalı ülkesini fırlamak zorunda kaldı. İki büyüklük heyetleri bir süre müşavere görüşmeleri yapsa üstelik henüz barışa dayalı tıpkı somut gelişme namevcut. Kamu acun bölgeden gelecek haberlere kilitlenmişken İngiliz araştırı yerleşmiş Bellingcat Rusya ile ilişik ilgi çeken bir ifade yayımlandı.

FÜZE SALDIRILARININ ARKASINDA ONLAR VAR

Raporda, Ukrayna’daki ölümsek füze saldırılarının arkasında çoğunluğu canlı mühendisler ve enformatik uygulayım bilimi uzmanlarından oluşan belirsiz aynı Moskof askeri birimi bulunuyor.

30 KİŞİ, 3 KADRO HALİNE ÇALIŞIYOR

Bellingcat, yeryüzü az 33 askeri mühendisin Rusya Genelkurmay Bakanlığı’nın birkaç bilinen Anne Hesaplama Merkezi’nde (GVT’ler) çalıştığını yazdı. Bu mühendislerin, bahir, gelgel ve karadan fırlatılan azimet füzelerinden mesul ve Moskova ve St. Petersburg’daki sakıncasız kumanda merkezlerinden çalışan 10 nefis üç ekibe bölündüğü aktarıldı. Raporda, “Bazılarının daha ilk donanma kaptanı yahut sefine mühendisi namına askerlik hizmeti vardı. Diğerleri, kurumsal BT uzmanları veya baziçe tasarımcıları olarak elan ilk sivil gelişim deneyimine sahipti” ifadeleri kullanıldı.

SÜRECİ BÖYLE ANLATTILAR

Bununla alay malay, isminin gizli kalması koşuluyla konuşmayı akseptans fail aynı GVT üyesi füze saldırılarının planlama aşamasını şöyle anlattı: “Füze atma öncesi planlamak birçok sorunu beraberinde getirir. Fırlatma alanından hedefe pervaz yolunun tamamının simülasyonu oluşturulur. Ortaya çıkan rotayı doğrulamak üzere mütenevvi girdilere dair algoritma yazılımcılar tarafından yazılır. Elan sonraları füze hedefine fırlatılır.”

KİLİT İSİM ILÇEBAY BAGNYUK

Bellingcat, Rusya’nın askeri mühendislik okullarının mezunları arasındaki telefon görüşmelerini izleme ederek ve Rusya’da ibret internet ağlarına sakıt istihdam verilerini analiz ederek GVT üyeleri karşı hikmet edindiğini aktardı. Kuruluşun bildirdiğine göre, bu adsız birliğin arkasındaki kişioğlu ise Ilçebay Igor Bagnyuk. Bellingcat, Bagnyuk ve emrindeki askerlerin Ukrayna’nın askeri ve asayiş komuta merkezlerini ve ulusal enerji şebekelerini tasavvur aldığını kanıt etti.Bellingcat’ın raporuna göre, Bagnyuk’un Suriye’de görev yaptığına inanılıyor ve kanıtlar, o ülkedeki füze saldırılarını dahi koordine ettiğini gösteriyor.

Bununla gelişigüzel, celi kaynaklı kanıtlar, patadak çok füzenin askeri olmayan hedeflere çarptığını, göz binalarına engel verdiğini, anaokullarını ve oyun alanlarını vurduğunu gösterdi.10-18 Ekim tarihleri ??arasındaki sunma iri Moskof hücum dalgasında, bildirme birkaç 70 Ukraynalı sivil öldürüldü ve ülkenin erke altyapısının yüzde 40’ı yıkıldı. Bellingcat’in raporu, GVT’lerin arz az 2 Ilk Teşrin’den beri en son saldırılara hazırlandıklarını öne sürdü.

EMİR-KUMANDA ZİNCİRİ

Belllingcat, elde ettiği veriler kapsamında belirsiz birimi kaime kumanda şemasının üstelik ortaya çıkarıldığını açıkladı. Buna bakarak, arz tepede Ferik Baranov yer alırken, peşi sıra Albay Kapshuk, Yarbay Bagnyuk veYarbay Anton Timoshinov geliyor.

Share: