DOĞRU Parti’li Kavuncu: “Envestisman tutarı 6 milyar liralık olan 5 fabrika tamamlandığında, 2 bin 500 gönül istihdam edilecek”

AK Tümen Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum’un Sungurlu ilçesinde yatırım tutarı 6 bilyon TL olan 5 fabrika tamamlandığında 2 bin 500 kişinin istihdam edileceğini belirterek, ” Türkiye’üstelik, yegâne seferde yapılan sunu büyük defans sanayii yatırımının ilimize yapılıyor olması elbette vatanını, milletini, bayrağını muhip sistem kabilinden bizleri dahi ziyadesiyle kıvançlı etmiştir” dedi.

DOĞRU Öğür Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Sungurlu ilçesinde yatırım tutarı 6 milyar TL olan 5 fabrikanın kazandırılmasından gelgel duyduğunu dile getirdi. Kavuncu, “Türkiye’de, bir tane seferde yapılan arz iri savunma sanayii yatırımının ilimize yapılıyor olması tabii vatanını, milletini, bayrağını muhip sistem kabil bizleri da fazlasıyla mutlu etmiştir” diye konuştu.

Yatırım iklimine ve girişimci ruha sahip olan Rum Kaplanı Çorum’un, sonunda tarihi ayrımsız envestisman elan kazanmış olduğuna özen çeken Kavuncu, “Bölgesinin ışıltılı yıldızı Çorum, bundan sonra ‘Yeniden Büyük Türkiye’ vizyonumuz doğrultusunda nazik yatırımlarla buluşuyor” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 2 bin dönüm alanda kurulacak devasa tesislerde barut, barutun hammaddesi olan nitroselülöz ve nitrogliserin ile fişek ve kapsül üretileceğini tamlayan Kavuncu, “Bu kalemlerde herhangi bir sene Türkiye’nin ithalatı, dışarıya ödediği servet kestirmece 200 milyon ekü, bu sayede 200 milyon avro birlikte memleketimizde, ülkemizde eskimiş olacak. Ağız Ağıza yerli ve milli imkanlarla serencam teknolojinin kullanıldığı çağdaş tesislerimiz yardımıyla talih savunmamızın genişlik anne ihtiyacını üreteceğiz. Hem kimseye muhtaç olmadan ihtiyacımız karşılanacak hem de ürettiklerimizi ihraç ederek büyüklük ekonomimize yardım sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki YANLIŞSIZ Öğür döneminde Türkiye savunma sanayiinde yüzyıl atladığını kaydeden Saylav Kavuncu, “Çorum’da temeli atılan 5 üretimlik tamamlandığında defans sanayimize ağırbaşlı katacak, 2023 ile yıpranmamış ayrımsız süt kuzusu girecek olan toptan ağırbaşlı, lehçe önder Türkiye’nin hedeflerine ulaşması için Çorum itici benzeri yavaş oluşturacak, uran ve ihracat kenti Çorum, oylumlu ayrımsız defans sanayii üssü haline gelecektir. Çorumdaki potansiyelin farkına vasıl girişimciler da ilimizde yatırım yarmak isteyecekler, bu sayede ilimiz yıpranmamış tıpkı hava merkezi olacaktır” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanın temelini attığı 5 üretimlik tamamlandığında 2 bin 500 dirilik istihdam edilecek, çalışanların aileleriyle birlikte buradan 10 bin güç rızkını gerçekleştirme edeceğine ilgi çekici Kavuncu, “Bu nicelik ülkemizdeki birçok ilçenin toplanmış nüfusundan daha fazladır. Sair taraftan yıllarca ülkemizin idaresini dış güçlerin iradesine teyit fail, bir nice alanda ülkemizi yüzdelik 100 dışa tabi hale getiren ve senelerce toplu iğne dahi üretemeyenlerin uydurma iddiaları bizi asla hedeflerimizden döndüremeyecektir. Geçmişte ülkemizde benzeri çakılı çivisi de sıfır, evcil ve milli üretimi baltalayan, iktidara gelebilirlerse peyda yapılanları üstelik kapatacaklarını vadedenlerle bizim kaybedecek zamanımız yoktur. Çünkü bizim aziz milletimize hizmet yolunda gidilecek haddinden fazla yolumuz yapacak haddinden fazla işimiz vardır. 2023 Mayıs ayında üretime geçecek olan fabrikalarımızın nadir hemşehrilerimize, ilimize, bölgemize ve ülkemize esaslı hayırlı olmasını diliyorum” dedi. – ÇORUM

Share: