Bodrum Belediyesi ile Payitaht Üniversitesi, “Gastronomi Akademisi” amacıyla tören düzeni imzaladı

Hükûmet Merkezi Üniversitesi ile Bodrum Belediyesi ortada, “Bodrum Gastronomi akademisi” kurulması üzere işbirliği protokolü imzalandı. Başşehir Üniversitesi bu protokol ile mutfaktaki ilmî çalışmalarını, Bodrum’a taşıyacak.

Protokol imza töreni amacıyla Prof. Dr. Mehmet Haberal, Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras ve Payitaht Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu bire bir araya geldi. Prof. Dr. Haberal, Başşehir Üniversitesi ile Bodrum Belediyesi arasındaki işbirliğinin gerekliliğini vurguladı. Tıpkı noktanın altını alelhusus çizen Haberal, “Hangi mutlu kim ülkemiz var. Hepimizin birinci görevi bu ülkeye eş geçmek, yüceltip, yükselmesini sağlamaktır” dedi.

GÖNÜL BORCU KÜTÜKÇÜ’YE ÖZEL TEŞEKKÜR

Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras de konuşmasında, Hükûmet Merkezi Üniversitesi’nin avangart rolüne belen etti, işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Bizleri buluşturan bire bir araya getiren CHP Genel Başkanı Özel Tür Müdürü Şükran Kütükçü’ye birlikte çok özel teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

İMZALAR ATILDI

Törende rektör yardımcıları ile Ardahan Şehremini Faruk Demir üstelik düzlük aldı. Konuşmaların arkası sıra imza törenine geçildi. Tören Düzeni imza töreninin ardından Prof. Dr. Mehmet Haberal, Hükûmet Merkezi Üniversitesi Seramik Nutuk ve Aplikasyon Merkezi’nde yapılan özel bire bir çalışmayı, konuğu Belediye Reisi Aras’a sundu. Prof. Dr. Haberal, Başşehir Üniversitesi’nin ürünlerden oluşan tıpkısı sepet ve tekstil ürününü üstelik konuğuna dürü etti. Bodrum Belediye Başkanı Aras bile, Prof. Dr. Mehmet Haberal’a, Bodrum’u anlatan bir yapıt ile Halikarnas Balıkçısı’nın hayatına ilgilendiren tıpkı kitabı ikram etti.

Share: