Yüzücü Alper Sunaçoğlu, Gaziler Günü’nde Gökçeada’ya 8 saat 14 dakikada yüzdü

Yüzücü Alper Sunaçoğlu, Gaziler Günü’nde Eceabat ile Gökçeada arasındaki 29 kilometrelik mesafeyi 8 saat 14 dakikada yüzdü.

Sunaçoğlu, sabah saatlerinde geldiği Şişman Kemikli Balıkçı Barınağı sahilinden suya girip istinas turu yaptı.

Ardından Türk bayrağı açan Sunaçoğlu, tahminî 8 saat sürmesi planlanan yüzme etkinliğinde önceki kulaçlarını attı.

Sahil Asayiş ekiplerinin üstelik düzenlilik amacıyla izlem ettiği Sunaçoğlu, kuvvetli poyraza rağmen Gökçeada’ya 8 saat 14 dakikada ulaştı.

Gökçeada Kuzu Limanı’na ulaşan yüzücüyü, burada etkinliği düzenleyen Martir Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonu (ŞEGAFED) Umumi Başkanı Caner Dalkalı ve federasyonun Sultanbeyli İlçe Başkanı Yasin Timur karşıladı.

Çanakkale Valiliğinin desteği, ŞEGAFED’in sponsorluğunda yüzme etkinliğini tamamladığını belirten Sunaçoğlu, “Çanakkale’den Gökçeada’ya yüzerek tıpkısı aktiflik gerçekleştirdik. 29 kilometre mesafeyi 8 saat 14 an kabil tıpkı süreyle yüzerek benzeri muvaffakiyet elde ettim. Böyle aynı günde sükse elde ettiğimiz için bu başarıyı şehitlere, gazilere ve onların ailelerine hediye ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Dalkalı de yüzücü Sunaçoğlu’nu tebrik kartı ederek, vatan savunması uğruna hayatını kaybeden şehitleri saygıyla gazileri ise minnetle andıkları kaydetti.Share: