AKP Çanakkale Yöneticisinden İş Bırakan Doktorlara: “Bu Şevket Daha Hangi Yapsın Size!? Bu Resmen Şerefsizlik, Yöntemince Edepsizliktir!”

Türe ve Kalkınma Partisi Çanakkale Gestalt İlçe Yöneticisi Emin Başol, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımla aksiyon tevdi eylemi işleyen asistan hekimler üzere, “Bu neyin grevidir!? Bu heybet daha hangi yapsın size!? Bu yöntemince onursuzluk, resmen edepsizliktir!” paylaşımı yaptı.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Hastanesi’nde müteharrik asistan etibba da sınırlı genelinde olduğu üzere, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı yıpranmamış katma ifa yönetmeliğinin dışında bırakılmaları gerekçesi ile gelişim salıverme eylemine başladı. Eylemin yarın birlikte süreceği öğrenildi.

AKP Çanakkale Format İlçe Yöneticisi Emniyetli Başol ise toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşım ile gösteri fail doktorlara yönelik alçak ifadeler kullandı. Başol’un paylaşımı şöyle:

“ÇOMÜ Hastanesinde yeniden grev var! Bugün ve erte. Bu neyin grevidir!? Bu cesamet henüz hangi yapsın size!? Bu yöntemince onursuzluk, yöntemince edepsizliktir! Çıngı hakkım varsa sizde, haramdır!”

Share: