Van Büyükşehir Belediyesi’nden öğün asfaltlama çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi’nden el asfaltlama çalışması

VAN Van Büyükşehir Belediyesi, Muradiye ilçesine sadık Topuzarpa Mahalle yolunu asfaltladı. 6 kilometrelik mahalle yolunun asfaltlanmasıyla birlikte ilçe genelinde yapılan 12.7 kilometrelik ısıdam asfalt çalışması da tamamlandı.

Site genelindeki 6 bin kilometrelik sefer ağını henüz konforlu ve emniyetli arkaç tebliğ etmek amacıyla etkin Van Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonunu sunu eli nimetli şekilde geçirmek üzere kesintisiz çalışıyor. Muradiye ilçesinde 12.7 kilometre ısıdam asfalt çalışması yapıldı. Kere Imal Hizmet ve Tamirat Ofis Başkanlığınca altyapısı hazırlanan Topuzarpa, Gümüştepe, Yakıncak ve Ovapınar mahalle yolları sıcak asfalta kavuştu.

Yaklaşık 250 haneli mahalle önünde daha ilk yüzeysel şümul yapıldığını ve yollarının çokça zehir durumda olduğunu belirten Mahalle Muhtarı Mehmet Muazzez Türker, çalışmalardan muhit Van Valisi ve Büyükşehir Uray Başkan Vekili Âşık Balcı ve büyükşehir belediyesi ekiplerine teşekkürname etti. Yapılan çalışmalarla yollarının henüz konforlu ve tehlikesiz hale getirildiğini belirten Kocabaşı Mehmet Eren Türker, “Yollarımız çok kötüydü. Büyükşehir belediyesine müracaatta bulunduk. Sıhhatli olsunlar gelişmemiş süre içerisinde yolumuz asfaltlandı. Yolumuz haddinden fazla iyice oldu. Emeği güzeşte herkese haddinden fazla teşekkür ediyoruz. Cenabıhak devletimize bozulma vermesin” dedi.

Muradiye ilçesinde yapılan 1.7 kilometrelik Gümüştepe, 3.2 kilometrelik Yakıncak, 6 kilometrelik Topuzarpa ve 1.8 kilometrelik Ovapınar almak üzere 12.7 kilometrelik yolda, Erişim Dairesi Başkanlığınca iz çalışması de yapılacağı belirtildi.Share: