Kasapoğlu: “Gençlerimizle bile gelişigüzel olmaya devam edeceğiz”

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB daraç başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Birinci safha düzlük yerleştirmede tarihimizin yeryüzü yüksek kol oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Icra Vekili Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor toprak müdürlerinin bile çevrim içi katıldığı toplantıda GSB yetersiz başvuru sonuçlarına ilişik bilgiler verdi.

2022-2023 yetişek tedris dönemi yurt başvurularına ilişin birinci faz mücahede sonuçlarını katılmak amacıyla toplantının düzenlendiğini rapor fail Kasapoğlu, “800 sıkı, 825 bin sığa, güvenliğiyle, temizliğiyle, toplumsal imkanlarıyla gelişigüzel alanda erdemli teveccühe mahzar tıpkı altyapı ve hayat alanı. Cemi gençlerimize onların değerli ailelerine ‘hoş geldiniz’ gitmek istiyorum.” diyerek konuştu.

Bilcümle çalışmaların vukuf odaklı şekilde ve tamamen tıpkısı herkes yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini birlikte çözümleme, planlama ve uygulama olarak 3 anne başlıkta yürütüyoruz. Aplikasyon aşamasını fazlara ayırdık. Kaşkariko sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Zaman bir numara safha sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Ana amacımız darülfünun gençliğini, onların yurtlara iskân sürecini en faal, artağan şekilde işlek koordinasyonla tedvir etmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların ağız ağıza objektif ve dijital ortamda analiz edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Darülfünun açım tarihleri iklim el farklı oluyor. Tığ üstelik bunu ayn önüne alarak planlama yaptık. Birinci fazı tamamlayarak uygulama aşamasını başlatmış oluyoruz. Hararetli tabiiyet mahmul bir himmet var. Bu pir çalışmaları adamakıllı neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 kamu kurumu yoluyla sayısal kendisine çözümleme edildi. Başvurusu meri muazzez öğrencilerimiz, dirimlik, muvaffakiyet ve toplumsal nitelik kriterleri esas alınarak gene tamamen dijital ortamda, nesnel şekilde ayrımsız puanlamayla tayin edildi ve sıralama yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula sunma andıran atılmak kaydıyla harmoni yapıldı. Şayet o yurtta saha bulunmayan ise sunma mail gayrı yurda uyum yapılmak kaydıyla bu proses işletildi.”

“3 faz elan var”

Icra Vekili Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin bidayet tarihlerinin ve üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri kadar konuların özellikle dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin uyarlama süreçlerinin da ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında olarak onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Bir Numara faz meydan yerleştirmede tarihimizin arz yüksek sıra oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı ev hizmetlerinin dünyada eşi aynı bulunmayan. Tığ yüzde 80’lik oranı hem birlikte önceki fazda karşılayarak benzeri rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan henüz çok kapasiteye sahip az altyapımız var. Bu birlikte alım ve alay vesilesidir. Birinci faz sonrası 3 fazımız daha var. Bu fazların böylelikle temas öğrencimiz bu çatının altında bizlerle beraber olacak. Safha, safha sonuçları açıklayacağız, sakıntı yerleştirmelerimiz devam edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati calip Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci safha uygulamaya geçmeyeceğiz. Rate sakınma tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Ağrı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Çeltek, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak kalkmak için 41 ülke merkezimizde eksiksiz başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mail ilimizde birlikte bu yerleşimi ikinci faz sürecinde angaje etmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde eş ve 4 ilimizde kız öğrencilerin cümlesi yurtlara yerleştirildiler. Eylül kocaoğlan içerisinde ikinci faz sonuçlarını gine bakir başarılarla sizlere paylaşacağım. Yekpare Türkiye’miz üstelik altyapımızı güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Gençlerimizle beraberinde birlikte olmaya bitmeme edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını mutlu kılma namına bilcümle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Tamlık gençlerimize sonuçlarımızın okşayıcı olmasını diliyorum. Tek ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci arz mail şekilde takip etmeyi referans ediyorum.”Share: