Tokat’ta 6 ikizden sonra 4 ikiz Mehmetçik tıpkı gelişigüzel

Tokat’ta 6 ikizden sonra 4 ikiz Mehmetçik bir gelişigüzel

TOKAT – Tokat açıkgöz komutanlığında geçtiğimiz gün 6 koşa kardeşten bilahare 4 koşa asker yurtsal görevini yapıyor.

Tokat İl Jandarma Komutanlığında 3’ü yegâne husye ikizi oluşmak amacıyla 4 koşa Mehmetçik görenleri şaşırtıyor. Mersin Ağacı, Dert, Hatay, Şanlıurfa ilerinden Mehmet ve Mürtefi Ahu, Fırat ve Ferhat Lüle Taşı, Kişi Işık ve Ede Işık ile Furkan ve Enes Eğlek isimli koşa kardeşler askeriye görevlerini Tokat İl Cingöz Komutanlığında yapıyor. Alay Malay okula giden cevza vatani görev yerlerinde bile benzeri birlerinden ayrılmadı. Yüz benzerliğinin beraberinde hareket ve davranışlarıyla de birbirinin aynı olan ikizleri komutanlarının tanıyıp fark etmesi çok süssüz olmuyor.

İkiz askerler Vali Hatipoğlu ile birlikte yemek yedi

İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen programda ikiz askerler Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve İl Jandarma Komutanı Albay Bahri Bostancı ile birlikte aşındırmak yedi. İl Güllabi Komutanlığı girişinde askerlerle tanışan Ilbay Hatipoğlu, aynı müddet askerlerle ahbapça etti. Biricik husye ikizlerinden Mehmet ve Uca Ahu’ın tıpkı zamanda koşa kız kardeşlerle evli olduğunu öğrenen Vali Hatipoğlu, askerlere vatani görevlerinde başarılar dileyerek, “Jandarmamız buradan domuzuna hatıralar biriktirerek ayrılacaktır. Bu anlamda askerlerimize yurtsal görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

ikizlerinden Mehmet ve Mehabetli Ceylan ise dünkü ve idareci birliğinde alay malay görev yapmaktan çekicilik duyduklarını söyledi.

Share: