Siirt’te deprem uzanım istimara toplantısı yapıldı

Siirt Vali Vekili Muhammed Sait Baytok başkanlığında ait kamu kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile ‘Afet Eş Güdüm Genişlik Istimara Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Toplantıda; Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve Siirt’te misafir edilen afetzedelere yapılan tahaffuz, eğitim, afiyet, içtimai, ekonomik yardımlar ve psikosoyal destekler ile Siirt’ten sarsıntı bölgesine yapılmakta olan yardımlar ve ihtiyaçların tespiti değerlendirildi.

Toplantıda, ilgili alım müdürleri vasıtasıyla yapılan icraat, bugüne kadar yapılan yardımlar, bölgeye revan personel ve ekipmanlar için genel bilgilendirmeler yapıldı.

Kurum müdürlerine seslenme fail Vali Vekili Baytok, zelzele sonrasında geçirdiğimiz tamlık süreçlerin arama altında ilerlediğini belirterek, “Devletin mecmu imkan ve kabiliyetlerinin vatandaşlarımız üzere seferber ettik. Depremin yaralarının sarılmasında Siirt halkının nazik benzeri tesanüt örneği sergiledi. İlimizde bugün itibariyle misafir ettiğimiz 2 bin 33 ev ve 6 bin 488 vatandaşlarımızın refahı ve huzuru ve gelişigüzel makule ihtiyaçlarının giderilmesi için umum birliğiyle çalışmaların artarak devam edecektir” dedi.

Toplantı, rey ve önerilerin sunulması ile sona erdi. – SİİRT

Share: