“Suruç 3. Nar Festivali” başladı

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Şanlıurfa’nın Suruç Belediyesi ve Kaymakamlığınca düzenlenen “Suruç 3. Nar Festivali” başladı.

İlçeye saf narın tanıtımına yardım çıkarmak üzere bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen festival vahim ilişki gördü.

Festival, Ilbay Salih Ayhan, YANLIŞSIZ Öğür Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, İl Güven Müdürü Mehmet Tasavvur Ulucan, Suruç Kaymakamı ve Şehremaneti Başkan Vekili Kenan Denizköpüğü ile çok sayıda davetlinin katıldığı küçümseme yürüyüşüyle başladı.

Katılımcılar henüz bilahare lokal lezzetler ve ürünlerin tanıtıldığı stantları gezerek halk oyunları gösterisini izledi.

Suruç Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili Kenan Aktaş, festivalin coşkulu aynı şekilde gerçekleştiğini ve ilgiden kıvançlı olduklarını belirtti.

Festivalin ilçenin tanıtımına balaban yardım sunacağına inandığının altını çizen Patal, “Suruç ilçemizde bu sene 3’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz festival bölge halkının bunaltıcı katılımıyla çokça iyice ayrımsız şekilde başladı. Festivalimizin ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inancımız tamdır. Bundan Sonra Suruç’un suratsız konularla değil, hakeza pir etkinliklerle anılmasını istiyoruz. Bu çalışmalara de halkımızın gösterdiği ilişki bunun arz domuzuna örneğidir. 25 Ilkgüz Muamele gününe büyüklüğünde bitmeme edecek festivalimizde birbirinden değerli sanatçılarımız sahne matlup ve bire bir çokça renkli aktiflik gerçekleştireceğiz.” dedi.

Festival kapsamında şarkıcı Manuş Cet dinleti verdi.

Share: