Şarki Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Feridun Fazıl Özsoy yeniden seçildi

Şark Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) Başkanlığına mevcut komutan Feridun Fazıl Özsoy yeniden seçildi.

DAGC Mahdut Genel Kurulu, topluluk merkezinde gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını Talat Uzunyaylalı, meclis heyetine ise Nihat Kılıçoğulları ve Müştehi Akpunar getirildiği bayağı genel kurulda, bulunan komutan Özsoy, başkanlığa yegâne aday oldu.

Toplantıda umumi heyet ruh raporunu başbuğ Özsoy okurken, adisyon ve bilançoları İrfan Tarakçıoğlu, denetim kurulu raporunu ise Eysan Karaca okudu.

Yönetim ve denetleme kurullarının oybirliği ile ibra edilmesinin arkası sıra tıpkısı istişare yapan Özsoy, üyelere teşekkürname ederek, gazetecilerin elan kuvvetli şekilde fariza yapmalarına katkıda gezmek için geçmiş dönemde yapılan dron ve ehliyet kursu kabil aktivitelerin önemine değindi.

Gazeteci meslek örgütü olmanın yanı sıra bir sivil toplum kuruluşu olarak DAGC’in Erzurum, toprak ve ülkeye cebin sorumluluklarını de namına getirdiğini belirten Özsoy, kullanılmamış dönemde de üyelerle alay malay özellikle yetişek konusunda yeni icraat yapacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından geçilen seçimde biricik namzet Feridun Fazıl Özsoy başkanlığındaki dalavere, oybirliği ile yeniden seçildi.

Share: