Meteorolojiden boğanak uyarısı! Listede İstanbul dahil bir nice şehir var

İstanbul’de günlerdir beklenen yağmurun tıpkı nev gelmemesi, vatandaşların albeni durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla paylaşılan 5 günce gelgel adisyon raporu iri rabıt gördü. Raporda, özellikle İstanbul almak üzere birçok memleket amacıyla bora yağmur uyarısında bulunuldu.

ÇEKICILIK SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK NAMEVCUT

Hava Bilgisi’den yapılan son değerlendirmelere göre, albeni sıcaklığında cesim benzeri değişik beklenmiyor. Albeni sıcaklığı genellikle sezon normalleri civarında, gün doğusu bölgelerde vadi kayran sezon normalleri üstünde seyredeceği anlayış ediliyor.

Rüzgarın ise alelumum şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir orta kuvvette esmesi bekleniyor. Hava Bilgisi, boğanak yağışın beklendiği kentlerle ilgili detayları de açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu tün geçmiş saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın güney ve maşrık, Sakarya’nın güney, Ankara’nın kuzey ve garp, Çankırı’nın batı ilçelerinde domestik sağlam olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu bile düşkünlük ediliyordu. Rapora bakarak Marmara genelinde sağanak yağmur, pazar gününden itibaren faal olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’bile etken olacağı dolaşma ise pazartesi olarak kaydedildi. Vatandaşların sel ve akarsu baskınlarına cebin da dikkatli olması uyarısında bulunuldu.

İşte Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nün 5 günce çekicilik oranlama raporu:Share: