“Millî Mardin Fotosafari” yarışması için ön başvurular başladı

Mardin’dahi bu yıl 5. düzenlenecek olan “Ulusal Mardin Fotosafari” yarışması için dolay başvurular başladı.

Il ve Büyükşehir Belediyesi yoluyla “Masal şehir Mardin” mevzulu gerçekleştirilecek olan yarışmaya Türkiye’nin ayrımlı bölgelerinden çokça sayıda heveskâr ve tor resimci, 4 ahit boyunca kentin tarihi, kültürü ve turizm potansiyelini fotoğraflayacak.

Yarış dolayısıyla Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Ofis Başkanlığında izlence düzenlendi.

Programda, Ilbay ve Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Mahmut Demirtaş, yarışmaya pusat yaptırdı.

Demirtaş, amaçlarının Mardin’i en iyice şekilde takdim etmek ve bugünü yarına aktarma etmek olduğunu söyledi.

Mardin hat ve parçalanmamış ilçelerindeki güzellikleri hem dünyayla hem dahi mutluluk ile tesahup etmek istediklerini rapor eden Demirtaş, şöyle konuştu:

“Bu fotoğrafları hem Il hem bile uray adına mufassal süre kullanacağımızı düşünüyorum. Sabık yıl birlikte böyle sunturlu benzeri aktiflik yapılmıştı. Bu yıl bu etkinliğin daha sunturlu olacağını düşünüyorum. Bugüne büyüklüğünde 150 fotoğrafhane müracaatı oldu. Bu etkinliğe katılacak 500 civarında fotoğrafhane bekliyoruz. Bu yerelde hem iktisadi bir ruh meydana getirecek hem dahi sunu şişman amacımız burada Mardin’in güzelliklerini fotoğraflayarak acun ve ülkemizle lacerem paylaşabiliriz, henüz çok turistin ilimize gelmesi için bittabi katkıda bulunabiliriz diye niteleyerek ilgi örtmek istiyoruz.”

Yarış, 22-25 Eylül tarihleri ortada Mardin’bile düzenlenecek.Share: