HDP’li bakan Günay’dan, Akşener’in “Tıpkısı masaya oturmayız” sözlerine anif denk: El seni çevirdiğin karanlık işlerden tanıyor

CHP’li Gürsel Tekin’in “HDP’ye nezaret verilebilir” açıklaması politika gündemine bomba kabil düştü. Reaksiyon çeken açıklamaya İYİ Tümen cephesinden art arda çokça anif sözler söylendi. İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener ise “HDP’nin olduğu masada tığ olmayız. Bizim olduğumuz masada üstelik HDP olanaksız” dedi.

“VAAT ETTİĞİN TEK ÖZ 90’LARIN KARANLIĞI”

HDP’den İYİ Fırka’ye tıpkı şekilde haddinden fazla anif cevap geldi. HDP Mardin Mebus Ebru Günay, İYİ Parti lideri Akşener’e pahal sözlerle yüklendi. Günay, “Meral Akşener veya onun sözcülerinin işi HDP’ye hava belirlemek değil. Tıpkı nöbet halk; seni Mehmet Ağar ve Tansu Çiller ile çevirdiğin yabansı işlerden tanıyor. Hiç zül etme, senin bu ülkeye vaat ettiğin bir tane şey 90’ların karanlığıdır” dedi.

“HDP’Lİ FILHAKIKA SENİN OLDUĞUN MASAYA GELMEZ”

Günay açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Tek HDP’li elhak senin olduğun masaya gelmez, başkaca oturduğun kıraathanede çay içmez. Yüz Kere söyledik, esasen söyleyelim. HDP’nin masası ve ittifakı bellidir. Bizim birlikteliğimiz Çalışma ve Özgürlük İttifakıdır. Bu konvansiyon banal demokratik değişimi, dönüşümü isteyen gerçek muhaliflerin yegâne adresidir. Seçimleri arık görmüyoruz amma intihap gününe ve adaylık tartışmalarına odaklanarak değil, mücadele ittifakını büyüterek.”



Share: