Kayseri’den gücük bodur

Kayseri Büyükşehir Belediyesi marifetiyle Mustafa Kumsal Ulu Çınarlar Yaşlı Hayat ve El Birliği Merkezi’nde kalanlar üzere Çanakkale gezisi düzenlenecek.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya bakarak, Buğulanmış Dirim ve Dayanışma Merkezi sakinleri amacıyla Çanakkale’ye gezi programı yapılacak.

Geziye katılacaklardan Süslü Bozkurt, Çanakkale’ye ilk defa gideceğini ve çokça heyecanlı olduklarını belirterek Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Şerife Irmak ise daha önceki on paralık kent dışına çıkmadığını anlatarak, “Başkanımız sebebiyle Çanakkale’ye gideceğiz. Haddinden Fazla mutluyum.” ifadesini kullandı.

Talas’ta eskimemiş projeler yapılacak

Talas Belediyesi, eğitimden çevreye, sosyokültürel faaliyetlerden altyapıya bir nice alandaki projeleri hayata geçirecek.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya göre, Belediye Reisi Mustafa Yalman, muhtarlar toplantısında kırsala yapılan çalışmalara yenilerinin ekleneceğini belirtti.

Sarp, ayda bir muhtarlarla buluştuklarını belirterek, çap ve budun için sunulan vazifeyi gerçekten hesabına haberdar etmek için çalıştıklarını anlattı.

Kırsal mahallelere müteveccih bire bir festival yahut lansman günleri hazırlığı içerisinde olduklarını dile getiren Dik, köylerdeki ağaçlandırma çalışmasının sürdüğünü aktardı.

Sarp, Reşadiye ve Kuruköprü mahallelerine kazandırılacak içtimai bünye ihalesinin yapıldığı hatırlatarak, eğitime üstelik ehemmiyet verdiklerinin altını çizdi.

Share: