MHP’nin Kayseri mitingi

MHP Genel Başkanı Celal Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in sözlerine tepki göstererek, “Geliriz gelmesine ama gündüzünüzü gece kabil örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz.” dedi.

Bahçeli, partisince Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda planlı “2023’e Akıllıcasına: Namzet Muhtemelen, Değişmeyen Açık” başlıklı mitingde yaptığı konuşmada, CHP’ye yönelik eleştirilerde bulundu.

“Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. Bugünkü CHP zihniyeti Kuvayımilliye iradesiyle geceyle zaman gibi farklıdır. Kimi dikenini gülünden seçer, tümce ettiğinin mahsulünü bir dönem muhakkak biçer. Kılıçdaroğlu zaman bilmez, ecdad bilmez, kavim bilmez, fazilet bilmez, terbiye bilmez; bildiği tek husus yalandır, iftiradır, izansızlıktır. Kayseri’nin anılmış benzeri sözünü anımsatmak isterim. ‘Ahrazın dilinden anası anlarmış.’ Hangi var ki bu Kılıçdaroğlu’nun dilinden bile dileğinden da dimağından da anlayan, anlayacak olan yoktur. Merhum Peyami Safa’nın dediği üzere, ‘yalana bırakınız insanı, pırtı da başkaldırı etmelidir.’ Yalancılık, milli ve manevi derece yağmacılığı, yabancılara çanak yalayıcılık zillettir, illettir, rezalettir, CHP’sinden HDP’sine, İP’inden DEVA’sına kadar hepsinin yakasına yapışmıştır. Kılıçdaroğlu’nun yegâne tıpkı akıllıcasına lafını duyanınız oldu mu? CHP’nin ve diğerlerinin milletimizin ve devletimizin lehine âdeta dahi olsa olumlu ayrımsız görüşüne şehadet edeniniz artık mı? Testide hangi varsa dışına sızan odur.”

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, “Fikirde hangi bulunuyorsa fiile yansıyan da odur. İleri düzeyde kanı dağılması canlı Kılıçdaroğlu, oysa Sakarya Savaşı’nın Sakarya ilimizde yapıldığını sanıyormuş. Bittabi olsa bozacının şahidi şıracıdır, kendisini dinleyenlerin alkış tufanı koparması üstelik şişko aynı cahillik gösterisine işarettir. Nutuk’tan değil, Atatürk’ten değil, küresel çıkar ve çıyanlık merkezlerinden ilhamını alanların akıbetleri böylesine mefluçtur. Doğrusunu Allah biliyor ya İstanbul’daki Belgrat ormanlarının Sırbistan’bile, Arnavutköyü’nün Arnavutluk’ta, Ankara’daki Tunus Caddesi’nin dahi Tunus’ta olduğunu söylerse hiç şaşırmayınız.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin yetiştirdiği değerlerden birisi olan İncili Çavuş muammer olsaydı Kılıçdaroğlu’nu gecikmeksizin ona havale edeceklerini, onun humor üreten diline zimmetleyeceklerini dile getiren Bahçeli, “Nihayetinde bilinen kabaklık çığlığı karşısında yapılacak eksantrik tıpkısı madde da olmazdı. Bu kapsamda Hz. Ebubekir’e atfedilen şu bayram aynısıyla Kılıçdaroğlu’nu tanım etmektedir. ‘Abidin cahili, şeytanın oyuncağıdır. Ayrımsız fareyi cebinde taşıyanlar gibi.’ İhya emretmek amacıyla ne büyüklüğünde incelik lazımsa, imha amacıyla üstelik o kadar cahiliyet kafidir.” diye niteleyerek konuştu.

“İtibarlı bir Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir”

Bahçeli, vicdanı kurumuş, şuuru bulutlu, akılsal melekeleri felç geçirmiş olanların sulak alanda bile susuz, güneşli yerde birlikte ziyasız kalacağını vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Hakkıyla car ediyorum, cezir ittifakı yarınlarımıza engel çekemeyecektir. Alçalma ittifakı nazik Türkiye’nin doğuşuna bariyer olamayacaktır. Türkiye değme meselede hakem misyonu üstlenen bir ülkedir. Türkiye hangi diyeceği, hangi yapacağı iptila uyandıran benzeri büyüklük konumundadır. 16 Eylül’üstelik Özbekistan’ın Semerkant kentinde düzenlenen Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Çap Başkanları Zirvesi’ne diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanı’mız ve heyeti göz doldurmuş, ilgi odağı haline gelmişler, olumlu ve istikrarlı tutumlarıyla herkesle bağlantı kurmayı, bereketli görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya- Ukrayna savaşı başta almak üzere, ülkemiz bütün kriz ve sorun alanlarına candan ve diplomatik kurnazca engelleme etmektedir. İnsanı ve insani değerleri merkezine kayran etkili tıpkısı diplomasiyle bölgemizde ve global zeminde sulh kuşağı yapmak amacıyla mücadele eden saygın tıpkı Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir. Bu nedenle alçalma partilerinin ayarları çökmüş, ne diyeceklerini şaşırmışlar, dut ballıdarı bülbüle dönmüşlerdir.”

“Masa dağılacağı kadar filhakika dağıldı”

Ulus İttifakı’nın HDP’yle haddinden fazla iz aynı itilaf ortamında olduğunu tamlayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’ye dal eğmiş vaziyetteler. PKK’nın numara suyuna girmiş haldeler. Bu nedenle zilletin ta dibindeler. Global emperyalizmin köle kadar izindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Türkiye’nin izmihlaline hizmetteler. Milli ilişki ve muadele bağlarımızı koparmanın derdindeler. Etnik ve zihniyet tamamıyla bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Yunan tezlerine destek vermenin hedefindeler. Terörle mücadeleyi bitirmenin niyetindeler. Suriye’birlikte, Irak’ta, Libya’üstelik, Karabağ’de, Balkanlar’dahi, Kafkaslar’bile, Semavi Vatan’birlikte Türkiye’nin iğneli savaşım gücünü, dosdoğru ve yasal varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. CHP, İP, HDP, SP, Ati ve DEVA’nın yanı sıra TİP, TKP, Mesai Partisi, Emekçi Debi Partisi, Toplumcu Meclisler Federasyonu, Içtimai Özgürlükler Partisi da zilletin göbeğindedir. Kategorik yahut zımni olsa dahi bunların kül kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu mezellet koalisyonunun cumhur reisi adayı almak için çırpınmaktadır. Gelişmeler can sıkıcı olunca CHP yönetimi mayasız masa ittifakını gözdağı noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu eğer aday olmazsa, ‘Alevi olduğu amacıyla reddedildi algısı’ yerleşirmiş. Bunu cemiyet ve demokratlık hazmedemezmiş. Bile altılı ganyan masa dahi dağılırmış. Masa dağılacağı büyüklüğünde filhakika dağıldı, ancak CHP yönetiminin diğer uçuk kaçık ve karanlık söylemlerinin aktöresel ve makul tek yanının bulunmadığı dahi ortadadır. Alevi İslam inancına cemaat kardeşlerimizi kımıldatma fail miftah bölen, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve nefret yayan bir dildir. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve basübadelmevt gayesinden çokça tasalı olan namertlerdir.”

“Alevi’si de bizim, Sünni’si üstelik bizim, Caferi’si bile bizimdir. Yırlamak üstelik biziz, Kürdü birlikte biziz, biz Türk milletiyiz.” diyen Bahçeli, “CHP’nin bu lanetli iddiası milli güvenliğimize tehdittir. Benden sonrası tufan anlayışına saplanıp küsurat aynı politika koltuğundan Türkiye’ye ati yalnızca hüsrandır. Türk milleti bu cins tıpkısı coşmuş fitneye boğaz vermeyecektir. İP’in başkanına Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, ‘bu seçimi tehlikeye atamayız’ cevabını vermesi kurnaz ve kumpasçı tıpkısı üsluptur, tıpkı zamanda baştan ayağa mütereddit ve iki yüzlü aynı anlayışın dışavurumudur. İP, şeş oku bağlamış, terörist Demirtaş ‘Kılıçdaroğlu’na ayrımlı toplumsal kesimlerin eke benzeri desteği var’ sözleriyle İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış ancak inhitat cephesinde sular tıpkısı soy durulmamış, sıkıntı dinmemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye sevdası iliklerimize büyüklüğünde işlemiştir”

Bahçeli, Halk İttifakı’nın sözünün söz, duruşunun kesin olduğunu vurgulayarak, “Yüreklerimizdeki vatan ve millet sevdası zaman büyüklüğünde balaban, Çanakkale kabil aşılmazdır. Cumhur İttifakı’nda şike-ver ilişkisi yoktur. Kazanç ortaklığı, getirim paylaşımı, payanda kavgası, gönül rahatlığı taksimi, ulufe dağıtımı yoktur. evet hangi vardır peki? Aktöre vardır, milli hissiyat vardır, iman vardır, egemenlik vardır, feragat vardır, kardeşlik vardır, yârenlik vardır, gocunmak vardır, millet vardır, Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir. Aklımızda olan yalnız ve hoppadak Türkiye’dir, Türk milletidir, milli bekadır. Gönlümüzde, Türk-İslam coğrafyalarının, soydaşlarımızın, din kardeşlerimizin huzura, güvenliğe, istikrara, refaha ve barışa vasıl olması yatmaktadır.” dedi.

“Türk’ün azameti karşısında tutunamaz”

“Karabağ’birlikte ajitasyon üstüne ajitasyon özne, kardeşlerimizin kanını döken caniler, Türk’ün azameti karşısında tutunamaz.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ ata yadigarıdır, Karabağ Türk yurdudur. Duygusal gardaşlarımız ne zaman ve nerede istiyorlarsa onlarla çelikten bukağılık oluruz, aynı mevziye girer etten duvar öreriz. Ankara’yla Bakü’nün kaderi birdir. Türk’ü, Türk’ten ayıracak hangi bir temel, ne da aynı bariyer vardır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna büyüklüğünde dayanışma içindedir. Tığ iki heybet biricik milletiz, bedenlerimiz ayrı olsa birlikte canımız birdir. Karabağ’birlikte vurulup yere düşen neferler bizim neferimizdir. Rahmetle ve hürmetle andığım şehitler bizim şehidimizdir. Alınacak öç, sorulacak hesap namusumuza emanettir. Akse imalatçısı, global kışkırtmacı ÇAKER Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan’dan bilahare Erivan’a seyahat planı kimlerin birlikte yürüdüğünün delili, zamanlama bakımından budaklı ve sorumsuz bire bir ziyarettir. Anlaşılıyor kim Türkiye’yi ve Türk milletini ciharıyek taraftan abluka altında tutuyorlar. Ayrımsız yanda Ermeni çeteleri, ayrıksı yanda Palikarya kepazeliği, bir yanda cenup sınırlarımız süresince tahriklerini sürdüren yıldırı örgütleri, gayrı yanda global baskılar.”

Bahçeli’den Miçotakis’e reaksiyon

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’ye “tün hulul gün gel” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine amma gündüzünüzü akşam kabilinden örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, koşa koşa, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya hangi efendilerinin ne dahi güvendiği aksiyon birlikçi çevrelerin gücü da yetmez. Garaz Türk milletidir, cebe çekenler ise global emperyalizmin kıya devriyesine çıkarttığı vatansızlardır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, tarihin arz şişman sosyal basamak projesinin hükümet eliyle hayata geçirildiğini belirterek, 81 ilde ve yekpare ilçelerde 2023-2028 yılları arasını havi süreçte 500 bin içtimai bölük, 250 bin konut gayeli arsa, 50 bin gelişim yeri boşaltmak aracılığıyla millete kudretli benzeri hizmet amacıyla kolların sıvandığını dile getirdi.

CHP’nin İzmir’birlikte milyon dolarları ödeyerek dinleti düzenlediğini belirten Bahçeli, CHP’nin bühtan atmakla, yapılanı aşağılamakla, dün akilane dediği kanunları zaman Esas Mahkemesine taşımakla meşgul olduğunu ifade etti.

“Kılıçdaroğlu’ndan bile solcu de gayrimümkün”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “ben dahi milliyetçiyim, ego birlikte ülkücüyüm” gürültüsünü çıkarmasının yararsız olduğunu dile getirerek, şöyle bitmeme etti:

“Yıldırıcı Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen benzeri şahısla ulusçuluk tıpkı sinede, tıpkısı vicdanda, bire bir fikirde barınamaz, yaşayamaz. Benzeri bedende hem iblis hem da ferişte gayrimümkün, helal aşa haram katarak bellek gümüşgöz, Kılıçdaroğlu’ndan de solcu bile olanaksız. Düşkünlük ittifakı Türkiye’nin karşısında, Milliyetsever Hareket Partisi ve Halk İttifakı Türkiye’nin tarafındadır. Mezellet ittifakı, İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Milliyetçi Akım Partisi ve Halk İttifakı Kayseri’nin, Nevşehir’in, Niğde’nin, Aksaray’ın, Kahramanmaraş’ın, mazlumların, gariplerin, ülkemizi ilave, geliştirme ve zenginleştirme mücadelesi veren iş adamlarımızın arkasındadır. Tığ, özgür ve faal Türkiye’den tarafız. Biz, feda edilecek tek aynı insanımız bulunmayan, gelişigüzel Türkiye’yiz diyen tarafız. Biz, zalime Çetince, mazluma Yunus olan tarafız. Biz, küresel oyunlara cebin milli duruştan tarafız. Çağrımız, ‘önce ülkem ve milletim’ diyen herkesedir. Çağrımız, ‘bu kavim, bu yurt, bu öncü benim’ diyen herkesedir. ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım bulunmayan’ diyen değme vatan evladıyla yolumuz birdir. ‘Biz birlikte Türkiye’yiz’ diyen herkes bu milletin hakiki evladıdır.”

Alandakilere 2023’te sandığa gitmeleri ve Topluluk İttifakı’na görüş vermeleri çağrısında kâin Bahçeli, Kayseri’den çok ümitvar şekilde ayrıldığını söyledi.

Merhum Alparslan Türkeş’i anan Bahçeli, sözlerini Dadaloğlu’nun “Kadir Mevlam senden tıpkı dileğim var (Kadın eyleme)” şiirini okuyarak sonlandırdı.

(Bitti)Share: