Karlıova’da yağan kar, kamyonlarla kaza dışına taşınıyor

Karlıova’dahi yağan kar, kamyonlarla ilçe dışına taşınıyor

BİNGÖL – Bingöl’ün faziletli rakımlı ilçesi Karlıova’bile merkeze yağan kar, belediye ekiplerince kamyonlara yüklenerek ilçe dışına taşınıyor.

Adını karla kaplı ovadan kayran Bingöl’ün Karlıova ilçesinde, karla uğraş çalışmaları sürüyor. Gücük Ay ayının başından bu yana çalışkan olan kar yağışı, meydan düz 1 metreyi aşmıştı. Alelhusus asıl cadde ve sokaklarda vatandaşların ulaşımını kahir kar dolayısıyla, şehremaneti ekipleri günlerdir karla uğraş çalışması yürütüyor. Kepçe ve loderlerle esas cadde ve sokaklarda toplanan kar, kamyonlarla şehir dışına taşınmaya devam ediyor. Belli aralıklarla yapılan kar nakil çalışmasında, günde sayı farkı 100 kamyon kar kaza dışındaki tıpkısı noktaya götürülüyor.

Vatandaşların mağdur olmaması üzere uray ekiplerinin dokunaklı bir mesai harcadığını nâkil Karlıova Uray Komutan Yardımcısı Sadri Bingöl, “Malumunuz ilçemizin adı Karlıova, nedeniyle karla özdeşleşmiştir. İlçemize ciddi tıpkı şekilde kar yağıyor, yağdığı ant birlikte insanlarımızın geneli hayvancılıkla uğraştıklarından etraf alelhusus hayvan barınakları, hayvan yemleri, onlara erişme üzere durumlarda sıkıntılar çekiliyor. Tıpkı ant kamu kurumlarının bir mesele yaşamaması hesabına, gene karayolları üstünde açkı geçişleri sırasında tıpkısı bando teessürat olabiliyor. Şehremaneti kendisine bizler elimizden geldiğince bu sıkıntıları soldurmak, bir zamanlar onlara ulaşabilmek, hastalarımızı hastaneye tasrif etmek bizler amacıyla önceliklidir. Benzeri zamanda ilçemize yağan ocak bile sınırlı aralıklarla kaza dışına öğütmek zorundayız. Zira ağırbaşlı derecede yağan us burada tutulması gibi değil. Günde sayı farkı 100 kamyon yağan sülale, kaza merkezinden kaymakamlık dışına taşımaya çalışıyoruz. 4 kar küreme aracımız, polis ekiplerimiz ve gayrı personellerimizle bu arada sahadayız” dedi.

Share: