Gündüz Feneri turistler Trabzon’da tahminî 10 şeb kalıyor, gönül başı 110 dolar harcıyor

Trabzon Turizm Konseyi ve Trabzon Tecim ve Sanayi Odası’nın turistlere yönelik yaptırdığı ankete bakarak Fellah turistler Trabzon’da yaklaşık 10 geceleyin kalıyor, yaşama başı 110 dolar harcıyor.

Trabzon Havalimanı Aut Hatlar Terminali ve otellerde 104’ü karı tevessül etmek için 200 Mürekkep Fellah Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt ve Suudi Arabistan vatandaşlarına yönelik yapılan ankette ortalama günce harcamaları, ortalama tün konaklamaları, ulaşım tercihleri, Trabzon’u araştırı yöntemleri, ziyaretten memnuniyet derecesi, şikayet ve önerileri soruldu. Ankete katılanlar Trabzon’da sayı farkı 9,61 tün konaklarken, ziyaretçilere ailelerinden averaj 5 veya 6 can eşlik etti. Sormaca sonuçlarına bakarak yabancı turistlerin Trabzon’da konaklama dış günlük güç başı ortalama 110 dolar gider yaptığı belirlendi.

Daha çokça eş ve akraba tavsiyesi ile geliyorlar

Ankete katılanların yüzde 36’sı Trabzon’a arkadaş veya akraba tavsiyesiyle, yüzde 24’ü ise toplumsal medyadan görerek geldiklerini vurguladı. Katılımcıların yüzde 62’si Trabzon’a ilk defa geldiklerini, yüzdelik 64’ü ekonomi sınıfı düşük bütçeli havayolunu yeğleme ettiklerini belirtti.

Fellah turistlerin yüzde 93’ü Trabzon’dan memnun ayrılıyor

“Trabzon ziyaretiniz amacıyla umumi memnuniyet dereceniz nedir?’ sorusuna ankete katılanların yüzdelik 53’ü mutlu, yüzde 40’ı ise çok kıvançlı olduklarını belirterek gelenlerin yüzdelik 93’ü Trabzon ziyaretlerinden memnun ayrıldığı rapor etti.

Trabzon’a dinlenmek amacıyla geliyorlar

Ankete katılanların yüzde 98’i dinlenmek için Trabzon’u yeğleme ettiğini belirtirken, Trabzon’da karşılaştıkları sorunları; “Havalimanı aşağı, otel sayısı nakıs, otel odaları daraç, göçüm sorunu var, restoranların fiyatları faziletli, vasıta kiralama sorunu bulunuyor, bildirişim sorunu var, ecnebi komütatör bilinmiyor” adına sıraladı.

Ankete katılanlar Trabzon’un olumlu buldukları yönlerini ise “İnsanları munis, hayırhah ve güler yüzlü, doğası ve havası evire çevire, ahzüita olanakları aşkın ve fiyatlar akıllıca, Uzungöl oylumlu tıpkı bekçi, site saf, kaliteli kafe ve restoranlar bulunuyor” diye niteleyerek görüş belirtti. – TRABZON

Share: