İYİ Parti Umumi Başkan Yardımcısı Yüksel, Yusufeli ilçesinde temaslarda bulundu

İYİ Parti Umumi Komutan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Artvin’in Yusufeli ilçesinde benzeri seri temaslarda bulundu.

Yüksel, beraberindeki partisinin Samsun Saylav Bedri Yaşar ve Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ile Yusufeli Barajı nedeniyle su altında kalacak kaymakamlık merkezinin taşınacağı yıpranmamış yerleşim durumunda tetkik yaptı.

Ünzile Yüksel, ilçe merkezindeki tıpkısı dernek salonunda kombinasyon edilen programda dahi vatandaşların taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Yusufeli halkının barhana sürecinde karşılaştığı sorunları durumunda sınırlamak amacıyla geldiklerini tamlayan Yüksel, hazırlayacakları raporu da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sunacaklarını söyledi.

Yüksel, yeni iskân yerinde altyapının amade olmadığını, üstyapıda ise vakit kaybetmeden binaları gördüklerini sav etti.

Şehirlerin birlikte ruhu olduğunu vurgulayan Yüksel, şu değerlendirmede bulundu:

“Yusufeli’nin buradaki ruhunun oraya taşınmadığı, amade olmadığı bir ortama insanların götürülemeyeceği hukuken üstelik vicdanen de aşikar. Bunu yerinde gördük. Bir hukukçu gözüyle, esas gözüyle baktığımda, alelhusus kadınları haddinden fazla mebzul anlıyorum. Yeri, yurdu, komşuyu ayrılma edip… Bu zorunlu. Baraj yapılıyor. Kimse baraja cebin çıkmıyor. Sizi dinleyip dertlerinizi yukarıya yansıtmak, çözüm önerileri arz etmek amacıyla buradayız.”

Yüksel, herkesin Yusufeli halkının sorunları dinlemesi, kulak vermesi gerektiğinin altını çizerek, “Sizlerin tarihi burada geçti. Atanız, dedeniz buralarda yaşadı. Irmağın kenarlarında hangi türküler söylendi, ne ağıtlar yakıldı. Şehitlerimiz geldi, kızlarımızı elkızı ettiğimiz bu şehir, bu ilçe taşınacak. Baraj yapılıyor. Mademki bu kent bunun çilesini çekiyor. Az Buçuk üstelik bu site, bu çilenin nimetlerini görsün.” dedi.

“Kimesne, ‘taşınmıyoruz’ demiyor amma taşınılacak şehri yaşanılacak kuzuluk getirin.” ifadesini kullanan Yüksel, şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti hususiyet devleti. Hiç kimesne hukukun üstünde değil. Kanun karşısında akreditasyon var. Biz bunun takipçisiyiz. Hukuk çerçevesinde hangi yapılması gerekiyorsa yapacağız. Mecliste hangi yapılması gerekiyorsa yapacağız. Biz Umumi Başkanımızın selamını getirdik, sizin selamınızı birlikte götüreceğiz, raporumuzu sunacağız.”Share: