Dil kiralarken okunmayan sözleşme baş ağrıtabilir

– Miftah kiralarken okunmayan uyuşma esas ağrıtabilir

Uzmanı kiralık araçlara karşı uyardı, “Kiralanan araçta önce 1 saat haddinden fazla cesim”

Araç kiralamadan ilk hanay kurtaran öneriler

DİYARBAKIR – Birçok birey tatil ve hareket seyahatlerinde kurgu kiralama ihtiyacı duyabiliyor. Bu nedenle uzmanlar kullanıcılara araç kiralamada nelere özen edilmeli gerektiği üstüne uyarıda bulundu.

Komütatör isticar firmalarının gün günden sayısı artmasıyla alay malay kullanıcılarda ‘çevirgeç kiralarken nelere dikkat edilmeli’ konusu kafalarda istifham işareti uyandırıyor. Uzmanlar, makine isticar hizmetinden faydalanmadan önceki özen edilecek bazı maddelerle alay malay sevinçli bire bir seyahatin sorunsuz geçirilebileceğini söyledi.

Diyarbakır’dahi 10 yılı fazla rent a zar işletmecisi olan Yakup Eğreti, açar kiralamak isteyen kullanıcılara aracı kiralamadan önceki hisse senedi yerine gidip işletmecinin güvenini kazanması gerektiği üstüne uyarıda bulundu.

“Abes senete kesinlikle imza atmayın”

Müşterinin konvansiyon ve senedi imzalamadan ilk okuması gerektiğine vurgu işleyen Eğreti, “Dil kiralamada müşteriden önce geçmiş konvansiyon istenir. O anlaşma içerisindeki maddeleri kesinlikle okuyun. Maddelerde aracın kaskosu ve sigortası namevcut ibaresi olursa ve siz buna imza atarsanız baştan tehlikeyi akseptans etmiş olursunuz. Sözleşmeye binaen müşteriye hüccet imzalatılırsa kasko muafiyetine dayanarak senete o fiyatı doldurtup anca imzalayın. Bu çokça büyük tıpkı laf. Âdeta bu başlık hayat kurtarır. Sözleşmenin ayrımsız adet fotokopisini müşteri özlük birlikte bulundurmalı. Neye imza atıldığı bilinmeli. Fiyatı yazılmayan ve gereksiz senete banko imza atmayın. Sözleşmenin altına imza atıldıktan sonra o vesile ile ilişik herhangi bir problemde azrail rastgele nev bunu bloke etmek zorundadır” dedi.

“Miftah lastiklerinde dişler silinmişse kiralamayın”

Kiralanan araçta önce bir saatin önemine değinen Yaya, “Aracı teyit aldığınızda sözleşmede dediğim üzere ‘çevirgeç fonksiyonları tamamen çalışır halde müşteriye teslim edilmiştir’ diye niteleyerek husus mergup. Bu maddeyi gördükten anında sonraları evvel önce aracın kaportasını taharri etmeliyiz. Sonradan lastiklerini incelemeliyiz. Arz heybetli hususlardan biridir lastikler. Lastiklerin dişleri eğer silinmişse o aracı kesinlikle kiralamayın. Kayıt koyulup o lastikler değiştirilmeli. Dil kiralamada geçmiş bir saat çok önemlidir. Komütatör içerisinde yanan tıpkısı ışık, verilen rastgele aksaklık lambası, balata kokusu, aracın sağa sola çekilmesi ve direksiyonlarda titreme varsa direkt rent a zar ile iletişime geçilmeli” ifadelerine yer verdi.

“Yaşanabilecek maddi hasarlı kazada ekleme açkı isteyebilirsiniz”

İşi olan müşterinin kıygın edilmemesi için olması belki benzeri kazada eskimemiş sözleşmenin imzalatılmasıyla alay malay yeni aracın öğrenim edilmesi gerektiğine özen calip Yolcu, “Kamera ilçe yaptıktan sonra işi yarıda kalırsa rent a carı arayıp ‘ben kaymakamlık yaptım, eskimemiş tıpkı açar getirin işimi bitirmem lazım’ deme hakkı bulunmaktadır. Müşterinin kaza yaptığı aracı alıp arızası ile biz ilgileniyoruz. Kullanılmamış uzlaştırıcı üstelik gine benzeri geçim imzalatıp teslim ediyoruz. Bu durumda alıcı banko kıygın olmuyor. Mağdur eden firmalarla dahi çalışmamalı” diye niteleyerek konuştu.

Share: