Hdp’li Beştaş, Nazır Bozdağ’a MHP Diyarbakır İl Başkanı Hakkıdaki Beraat Kararını Sordu: Çocuğun Kahkaka Atması Beraat Gerekçesi Adına Akseptans Edilmiş

HDP Takım Başkanvekili Meral Müşavere Beştaş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a “Bu hafta MHP Diyarbakır İl Başkanı beraat etti. Tıpkı çocuğu sömürme etti. Karar gerekçesine baktım, rastgele zaman olduğu gibi haberi olmak istemedim. Değişmeyen gerekçesinde çocuğun kahkaha atması aklanma gerekçesi adına kabul edilmiş… Şimdi tığ buna adil bire bir anlık mı diyeceğiz?” dedi.

TBMM Umumi Kurulu’nda TBMM, Türe Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Temel Mahkemesi, Sayıştay, Danıştay ve Yargıtay 2021 Yılı Değişmez Adisyon Yasa Teklifleri ve 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifleri görüşülüyor.

HDP Ekip Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ’a şunları söyledi:

“Bu hafta MHP Diyarbakır İl Başkanı aklanma etti. Aynı çocuğu sömürme etti. Karar gerekçesine baktım, değme antlaşma olduğu üzere tanımak istemedim. Değişmeyen gerekçesinde çocuğun hande atması aklanma gerekçesi kendisine kabul edilmiş. Bu hakim İsmail Kızılelma, İpek Er’e cinsel istismarda bulunan Musa Orhan’ı de serbest bırakan bilge. Demin biz buna adaletli bire bir yargılama mı diyeceğiz? İktidarın ortağının diyar başkanı istismardan tutuklandı haberleri geçecek, bu büyüklüğünde gücük sürede kahkaha gerekçesiyle aklanma edecek. Ezcümle şurası söylüyorum. Adalet Bakanı kendisine AİHM ve AYM kararlarının uygulanması ve kanunların uygulanması noktasında sizin aracısız sorumluluğunuz var. Biz bunu bekliyoruz sizden, kanun çakozlamak yetmez bunun uygulanması lazım.”

Share: