Burdur’da eşini av tüfeğiyle öldüren kocaya ağırlaştırılmış müebbet mapushane istendi

Burdur’da bire bir süredir ayrı yaşadığı eşini av tüfeğiyle hareket yerinde öldüren sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle sorun açıldı.

Sanık Serhan S. (34) karşı, Atatürk Caddesi’ndeki aksiyon durumunda Nurcan S’yi tüfekle dağ ederek öldürdüğü iddiasıyla, “taammüden eşe karşı düşünülerek katil” suçundan hazırlanan iddianame, Burdur Ağır Ukubet Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, şüphelinin suçu gerçekleştirirken tanık beyanlarına bakarak, eşine silahı doğrultup “Ego sana demedim mi?” ifadesini kullandıktan sonra yara ettiği vurgulandı.

Ayrıca şüphelinin görüngü günü iş hesabına elinde tüfekle taksiyle geldiği, eşine ateş ettikten bilahare iş yerinin motosikletini alarak Gazi Caddesi’nde kâin kayınpederinin ve kayınbiraderinin işlettiği dönerci dükkanına gittiği bilgisine kayran verildi.

Burada tüfeği geçmiş kayınbiraderi Ömer Kılıç’a doğrultan sanığın “Ben sana demedim mi Ömer?” dedikten sonra biberli eylemek amacıyla tetiğe bastığı fakat silahın mevkufiyet yapması üzerine tüfeği kırıp fişekleri kontrol ettikten sonradan tüfeğini kayınpederi Mustafa Kılıç’a doğrulttuğu dökme iddianamede, bu sırada caddenin karşısında dükkanı kâin sanığın babası Onur S’nin gelerek sanığın elinden silahı aldığının tayin edildiği belirtildi.

İddianamede, müştekiler Mustafa ve Ömer Kılıç’ın alınan ifadelerinde sanığın elan başlangıçta Nurcan S’yi ve kendilerini ölümle gözdağı ettiği, bu kişilerin fenomen günü kendilerini birlikte öldürmeye etkin Serhan S’den müddei ve şikayetçi oldukları kaydedildi.

Anne Fatma Kılıç’ın bile “Kızını av tüfeğiyle öldüren şüpheliden savlayıcı ve şikayetçi olduğu” bildirilen iddianamede, maktulün, eşi olan maznun için aldırdığı tenkil hazırlık kararının fenomen tarihinde kâin olduğuna işaret edildi.

Sanığın, eşini “ürkütmek amacıyla” elem ettiği, kayınpederi ile kayınbiraderine üstelik silahı benzeri amaçla doğrulttuğu yönündeki beyanlarına itibar edilemeyeceğinin vurgulandığı iddianamede, sanığın savunmalarının suçtan kurtulmaya müteveccih olduğu kaydedildi.

Müştekilerin, tanıkların beyanları ve olay yerleri azrail görüntülerinde sanığın eylemlerinin sarih ve net belirleme edildiği, şüphelinin eşine yönelttiği iddialarına ilgili herhangi bir tanıt sunamadığı vurgulandı.

İddianamede, şüphelinin maktulü öldürmeyi şartsız kararlaştırması, soğukkanlılığını koruyarak cani kararından vazgeçmemiş olması, maktulü öldürdükten bilahare müştekilere karşı ısrarla eylemlerini gerçekleştirmeye çalışması “olayları tasarladığına vasıta valör” denildi.

Savcılık, Nurcan S’yi öldürdüğü iddiasıyla Serhan S’nin “taammüden eşe cebin bilerek öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, sanığın kayınpederi ve kayınbiraderine müteveccih eylemine ilgili bile “kasten bile bile öldürmeye teşebbüs” suçundan da 13 yıldan 20 yıla kadar mapushane cezası ile yargılanmasını rica etti.

Davanın evvel duruşması, ferda görülecek.

Olay

Burç Mahallesi’nde 8 Nisan’de eşinin hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenilen Serhan S. karısı Nurcan S’yi tüfekle esasen yaralamış, kaçarken kayınpederinin dükkanını bile silahla basan kuşkulu polis ekiplerince yakalanmıştı. Yavaş yaralanan 35 yaşındaki avrat kaldırıldığı Burdur Fehamet Hastanesinde yaşamını yitirmişti. Dalavereli Serhan S, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı.

Share: