Mehmet Göker, Ekincilik Kredi Kooperatifi Marketinde Fiyatları Karşılaştırdı: “Biz Bir İndirim Göremedik”

MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Burdur Saylav Mehmet Göker, Burdur’daki Tarım Emniyet Kooperatifi marketine giderek kıymet karşılaştırması yaptı. Göker “Bir Iki geçmiş fiyatları karşılaştırdık. Tığ, benzeri indirim, halkın yararına maliyet göremedik. Doğrusu tam sayıda ürün olmadığı kadar söylendiği kadar da ürünlerdeki fiyatlarda gelişigüzel indirim yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı indirimli satışlar Tarım Güven Kooperatifi marketlerinde bugün başladı. CHP Burdur Saylav Mehmet Göker, Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut ile alay malay Burdur’daki Ekincilik Yüreklilik Kooperatifi marketine her an bedel karşılaştırması yaptı.

Göker, alışveriş amacıyla markete gelen tıpkı vatandaşa fiyatları sordu. Yurttaş, “‘Ekincilik Emniyet ucuzladı’ diyorlar. Hani şeker? Şekere kuyruğa giriyoruz. Şeker Hastalığı fabrikası kapansın bile bizim furyamız mı kalsın? Yazık değil mi herkese” dedi.

“FİYATLAR AYNI, HİÇ DEĞİŞMEMİŞ”

Vatandaş, Mehmet Göker’in “Fiyatlar ucuzlamış mı’ sorusuna, “Fiyatlar muhtel değil, iki misli. Kuru sabun 50 teklik olursa hangi olur” diye cevap verdi. Yurttaş, daha önce üstelik Ekincilik Güven marketine geldiğini belirterek, “Fiyatlar tıpkısı, tek değişmemiş” diye konuştu.

“BİZ BİR İNDİRİM GÖREMEDİK”

Mehmet Göker ise marketin önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Az evvel fiyatları karşılaştırdık. Tığ, aynı indirim, halkın yararına maliyet göremedik. Ekincilik Itimat Market önündeyiz. Doğrusu ehliyetli sayıda yapıt olmadığı gibi söylendiği kabilinden de ürünlerdeki fiyatlarda herhangi bir iskonto namevcut. Zımnında teyzemin de dediği gibi üfürüp duruyorlar. Verdiğiniz sözü tutun. Vatandaşın raflardaki birincil derecedeki ürünlerine tenzilat sözü vermiştiniz. Bunu da aynı an geçmiş namına getirin.”Share: