Böke tenis akademisine kutlama

Erzurum Alan Topu Akademisi Kulübü kızlarda Gün Doğusu ve Güneydoğu Rum Bölgesi Tenis Mızıka Şampiyonasında kürsünün en üst basamağına imdi. GSİM Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçileri kutladı.

Türkiye Alan Topu Federasyonu (TTF) marifetiyle Şırnak’ta 20 ilden 100 takım ve 400 sporcunun katılımıyla düzenlenen ‘Maşrık ve Güneydoğu Anadolu Alan Topu Topluluk Şampiyonası’ final maçlarıyla sona erdi.

Nefes kesen müsabakalara hayal olan şampiyonada Erzurum’u, Tenis Akademisi, Deneyimsizlik Spor Kulübü, Eksi 25 Tenis ve Kayak Kulübü, Tenis ve Kayak Kulübü, Tozoğlu Alan Topu Kulübü ve Atletiko Tenis Kulübü baziçe etti.

400 sportmen korta artık

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, Spor Pupa Organizasyon Başkanlığı ile Türkiye Alan Topu Federasyonu işbirliği ile düzenlenen ‘Şarki ve Güneydoğu Küçük Asya Alan Topu Mızıka Şampiyonası’nın final maçları oynandı. Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde bulunan 2’si sadık 4’ü örtüsüz tenis kortlarında 22 Ağustos’ta başlayan şampiyonaya 20 ilden 63 erkek 37 eş takımı almak için mecmu 100 takım ve 400 sporcu katıldı.

Dadaş kızlar kürsünün geçmiş basamağında

Yapılan final maçlarında kızlarda Kulüp Başkanlığını Hasan Çelik’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Polat ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Tenis İhtisas Kulübü bir numara yerine kürsünün en üst basamağında düz aldı. Altın kupayı kazanan Erzurum temsilcisinde Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Özge Esmer, Rabia Berrak Aldanmaz ve Feyza Yaren Albayrak düzlük aldı.

Erzurum Alan Topu Akademisi erkeklerde ise çeyrek altın finalde elenerek madalya şansını neredeyse kaçırdı. Turnuvada kızlarda Dicle Alan Topu Spor Kulübü ikinci olma başarısı gösterdi.

Erkeklerde 76 Iğdır Belediyespor Kulübü bir numara, Van Çalak Spor Kulübü ikinci oldu.

Şampiyonlar Erzurum GSİM’deydi

Kulüp Başkanlığını Hasan Çelik’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Polat ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Alan Topu İhtisas Kulübü birincilik kupasıyla Erzurum Toyluk ve Spor İl Müdürlüğünü konuşma etti. Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Başka Karaca, Rabia Işıklı Aldanmaz ve Feyza Yaren Albayrak’tan oluşan takımı ve kulüp yönetimiyle antrenörleri tebrik eden Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçilerin coşkusuna kuma oldu.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Erzurum yerine şampiyonaya katılan ve delege kulüplerin tutumlu, çalıştırıcı ve sporcularına teşekkürname etti.

Öztürk, “Kulüp Başkanımız Hasan Çelik nezdinde ilimize bökelik kupasını getiren Erzurum Tenis Akademisi’ni tebrik kartı ediyorum” dedi.

Erzurum GSİM Sıkıntılı Hizmetleri Müdürü Sahir Birol Dönel ile Sicil Lisans Şube Müdürü Melik Kaya bile, şampiyon tenisçileri kutlayarak bundan sonraki yarışmalarda başarılar diledi. – ERZURUM

Share: