BioNTech, Avustralya’da mRNA araştırı merkezi ve istihsal tesisi kuracak

Alman biyoteknoloji firması BioNTech, Kovid-19 aşısının peşi sıra Avustralya’nın Victoria eyaletinde tıpkı araştırı merkezi ve üretim tesisi inşa ederek uluslararası varlığını genişleteceğini bildirdi.

BioNTech’ten yapılan açıklamada, BioNTech ile Victoria Eyaleti’nin gizil mRNA tabanlı telkih ve tedavilerinin araştırılıp geliştirilmesi konusunda rey mektubu imzaladıkları belirtildi.

Söz konusu stratejik teşrikimesai kapsamında, BioNTech, Melbourne kentinde mRNA tabanlı ürünlerin ve adayların üretimi üzere” BioNTainers” yerine adlandırılan üretim konteynerleri nesir edecek ve araştırma merkezi kuracak.

BioNTech, Avustralya’daki haber insanlarının araştırı projelerinin uygulanmasını destekleyecek ve ülkede imtihan edilmekte olan iki Faz 2 adayına ek olarak otolog ZAR-T hücre tedavisi adayı BNT211 karışma olmak üzere eklenmiş klinik amansız hastalık ürünü adaylarının testlerini değerlendirecek.

Melbourne, Alman şirketin Almanya dışındaki üçüncü kendi mRNA üretim tesisi olacak.

Şirketin Ruanda ve Singapur’da bu kabil üretim tesisleri bulunuyor.

BioNTech, sabık yıl aşılardan 19 bilyon ekü sağlık elde ederken, gelirlerinin bu yıl 17 bilyon avroya düşmesini bekliyor.

Share: