Bebeğini karınca zehri ile öldürmeye müteharrik babanın boşaltma talebine ret

YALOVA’da 13 günlük bebeğinin mamasına karınca zehri katarak öldürmeye çalıştığı gerekçesiyle Serhat Oskan’ın (41) vakfedilmiş yargılanmasına devam edildi. ‘Tasarlayarak alt soya fasulyesi, cisim ve ruh itibarıyla kendisini savunamayacak kişiye cebin öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıl hapsi istenen Oskan, cezaevinde kıygın olduğunu söyleyip, tahliyesini istedi. Mahkeme, Oskan’ın talebini reddetti.

Türkan ve Serhat Oskan çiftinin, 28 Ekim 2021’de ‘Ecrin’ adını verdikleri kız çocukları dünyaya geldi. Tıpkı restoranda kurye yerine müteharrik Serhat Oskan, iddiaya bakarak bu dönemde kırıcı davrandı, WhatsApp yerinde ‘Tam rahat edelim derken çocuk kadem büyü kadar dolandı ayaklarıma’ ve ‘Aldık başa belayı’ kadar paylaşımlar yaptı. Serhat Oskan, kızı Ecrin 13 günlükken, 9 Kasım’da işten eve döndüğünde, mamanın içine karınca zehri kattı.

BEBEK ZEHİRLİ MAMADAN İÇTİDurumdan habersiz olan Türkan Oskan, 2 biberon mamayı akşam ezanı ve sabahleyin koyulmak için Ecrin’e içirdi. Abla bittiğinde biberonda tortular kaldığını ayırt eden Türkan Oskan, önce bozulduğunu düşündü. Fakat mamayı çöpe atarken yara kutusunu gören Türkan Oskan, kutu ve biberonu gayrı kızı E.O.’ya (13) verip eczaneye gönderdi, mamaya zehir katılıp katılmadığına bakmalarını istedi. Eczacının mamaya üzücü katıldığını söylemesi üzerine Türkan Oskan, durumu polis ve afiyet ekibine bildirdi. 10 Kasım’birlikte ambulansla hastaneye kaldırılarak kısık bakımda tedaviye alınan Ecrin bebek, 1 ahit sonra taburcu edildi.’BEBEK RAHATIMI BOZUYORDU’Olayın peşi sıra polis güçleri, Serhat Oskan’ı yakalayıp gözaltına aldı. İfadesinde, bebeğini zehirlemeye çalıştığını itiraf fail Oskan, “Sarhoştum. Bebeğin rahatımı bozduğunu düşünüyordum. Benzeri kaşık zehri mamasına karıştırdım, ondan ayrılmak istemiştim” dedi. Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye irsal edilen Serhat Oskan, çıkarıldığı mahkemece ‘Nitelikli bilerek öldürme suçuna teşebbüs’ suçundan tutuklandı. Serhat Oskan üzerine ‘Tasarlayarak alt soya, eğin ve can kuşu bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 sene mapushane cezası istemiyle ülkü açıldı.’EŞİM VE ÇOCUKLARIM İÇİN ÖLÜRÜM’Serhat Oskan’ın yargılanmasına Yalova 2’nci Çetin Ceza Mahkemesi’nde bitmeme edildi. Türkan Oskan’ın kucağında bebeği ile katıldığı duruşmaya mevkuf sanık Serhat Oskan, Kocaeli Cezaevi’nden Patırtılı ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Yan avukatları ile Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı da duruşmada hazır bulundu.Bebeğine isteyerek kendisine uymazlık vermediğini belirten Serhat Oskan, “Eşimi ve çocuklarımı çokça seviyorum. Bugün bana ‘öl’ desinler ölürüm. Mağdur durumdayım. Tahliyemi ve beraatımı murat ediyorum” dedi.Türkan Oskan ise eşinden daha ilk şikayetçi olduğunu hatırlatarak, çocuklarıyla ilgilenmesi gerektiğini, bu nedenle duruşmalara katılmak istemediğini dile getirdi.

Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, sanığın alıkonulma halinin devamını istedi. Murafaa heyeti Serhat Oskan’ın mevkufiyet halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Share: