Bakım verecek Şişman Çağa Merkezi çiftlere düş olacak

Trabzon Kanuni Terbiye ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Şişman Bebek Merkezinin açılışı 2 Kasım Çarşamba günü yapılacak.

Hastanenin Kadın Hastalıkları ve Mevlit Kliniği Şefi Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Uğurlu, AA muhabirine, Sağlık Bakanlığı bünyesinde açılacak merkezin Karadeniz Bölgesi’ne bakım vereceğini söyledi.

Bölgede kamuya ilgili eşkâl olma özelliğine erbap merkezin üç almanak bir emeğin ürünü olduğunu belirten Uğurlu, “Bakanlıkla destur alınmasına dair güçlü çok say gerçekleştirdik. Merkeze lüzumlu laboratuvarların kurulmasından bilahare ruhsatımızı aldık. Erte bakımından hastalarımıza hizmet vermeye başlayacağız.” dedi.

Şişman bebek tedavisinin berenarı spesifik benzeri tedavi olduğuna işaret fail Tekin, şöyle bitmeme etti:

“Ülkemizde bile şişman ayrımsız çoğunluğu hususi şifahane ve merkezlerde gerçekleştirilen şişman bebek tedavisi oldukça pahalı ayrımsız tedavidir ve biliyoruz ki rastgele ahit evvel denemede hamilelik şansı olmuyor ve hastaları gösterişli tıpkı mali yük bekliyor. Biz kamuda hele kazançlı imkanları kısıtlanmış ve bu imkana ulaşamayan çiftlerimize otama hizmetini sunmayı amaçlıyoruz.”

Tecrübeli tıpkısı ekiple çalıştığını dile getiren Uğurlu, “Amacımız alelhusus genç yaşta kanser hastalığı nedeniyle doğurganlığı etkilenebilecek, özellikle meme kanseri kabilinden radyoterapi, kemoterapi ahiz gerekliliği olan hastalarda doğurganlığın korunması üzere yumurta dokusunun dondurulması kabil imkanları üstelik hastalarımıza sunmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Tekin, Bakanlığın tulum bebek tedavisinde kimi kriterler belirlediğini anlatım ederek, şunları söyledi:

“Hele 23 yaşından çağ almış ve 40 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor ki toplumsal güvenceniz çare masrafınızı karşılasın. Yani bazı masraflarınız idraksiz ifa kapsamında olsun. Ifa kapsamında olan hastalarımızın hoppadak Bakanlığın akla yatkın gördüğü miktarda tıpkı katılım payı alınıyor onun dışında ekstra icap görülürse raporu çıkarılan ilaçların ücretlerini ödüyorlar.”

Hem sıkı içine hem ev dışına hizmet vermeyi amaçlıyorlar

Amaçlarının yalnız Trabzon’a değil umum Türkiye’den gelebilecek hastalara gitmek olduğunu vurgulayan Tekin, “Bunun dışında Gürcistan’a oldukça yakınız, oradan gelen hastalarımız ya birlikte sınırlı dışından gelebilerek şişman süt kuzusu tedavisi ahzetmek talip birlik hastalarımıza keyif turizmi kapsamında bakım vermeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamda hem az içinden hem üstelik ancak dışından sayrı profilimizin olacağını düşünüyorum.” dedi.

Yarın hizmete girecek Tombul Bebek Merkezi’nin resmi açılışı 2 Son Teşrin Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Share: