“Baja Troia Türkiye 2022” organizasyonunda tevessül seremonisi yapıldı

Uluslararası Otomobil Federasyonunca (FIA) Avrupa Cross-Country Baja Kupası namzet konkur statüsüne alınan ve İstanbul Off Road Kulübü (İSOFF) marifetiyle düzenlenen “Arsıulusal Baja Troia Türkiye 2022″nin bidayet seremonisi Çanakkale’da yapıldı.

Arsıulusal off-road yarışma serisi “East European Tout Terraın Serıes”in Türkiye ayağı kendisine 2017’den bu yana planlı yarışın sembolik startı, Kordon Boyu’nda Çanakkale Valisi İlhami Denizköpüğü aracılığıyla verildi.

Baja Troia Türkiye 2022’de katılımcılar 42 araçla, 8 etapta 900 kilometreyi fazla defa katedecek.

4×4 araçlar ve UTV’lerin faziletli hızlı performanslarını sergileyeceği yarışlarda Polonya, Yunanistan, Bulgaristan ve İtalya’dan ekiplerin birlikte Türkiye’den dahi off-road branşının önde mevrut isimleri kayran alacak.

Yarışa değişik ülkelerden katılan yarışçılara Çanakkale’nin doğası ve tarihi dokusu bile tanıtılacak. Yarışlar, 25 Eylül’üstelik sonuç bulacak.

Start seremonisine FIA gözlemcisi Raymond Johansson, İSOFF Başkanı Kubilay Tüfekçi, Cahillik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Baja Troia Türkiye Yarışma Direktörü Korkunç Mestçi, Yarışın Sportif Direktörü Selahattin Toper ve Türkiye Makine Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Kansu ile çokça sayıda sevimli katıldı.Share: