REKORTMEN YÜZÜCÜ SUNAÇOĞLU, GAZİLER VE ŞEHİTLER İÇİN GÖKÇEADA’YA YÜZÜYOR

REKORTMEN yüzücü Alper Sunaçoğlu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla, martir ve gaziler amacıyla Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki Şişman Kemikli bölgesinden, Gökçeada’ya 35 kilometreyi solo kendisine yüzmeye başladı.

Kıbrıs ile Türkiye’nin yüzme mesafesi büyüklüğünde yakın olduğunu izhar etmek amacıyla 2010 yılında Mersin’den Kıbrıs’a 75 kilometrelik mesafeyi, 26 saat 15 dakikada yüzerek rekor afet milli yüzücü Alper Sunaçoğlu, zaman ise 19 Eylül Gaziler Haset nedeniyle yüzme etkinliği gerçekleştirecek. Bu kapsamda sabah saatlerinde Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki Nazik Sıska bölgesinden kulaç atmaya başlayan Sunaçoğlu, gaziler ve şüheda için kestirmece 35 kilometre mesafede kâin Gökçeada’ya sola yüzme etkinliği gerçekleştirecek.

‘3,5 METRE BOYUNDAKİ DALGALARLA SAVAŞ EDECEĞİZ’

Gaziler ve şehitleri tesmiye etmek için etkinliği gerçekleştirdiğini dile getiren milli yüzücü Alper Sunaçoglu, “Bugün burada Çanakkale’den Gökçeada’ya yüzeceğiz. Kestirmece 35 kilometrelik aynı mesafeyi 8 saat kabil benzeri sürenin altında yüzerek tıpkısı rekor denemesi yarmak istedik. Bunu dahi tüm şehitlerimize ve gazilerimize onurlandırmak istiyoruz. Teknik adına tahakküm bire bir dolaşma olacak, 40 kilometre şipşak esen poyrazda yüzmeye çalışacağız. Kıyı Güvenlik Komutanlığı’nın yüzmemem konusunda uyarısı var. Zira 3,5 metre boyundaki dalgalarla mücadele edeceğiz. Amma biz bugün izansız kesilmek istemiyoruz. Bu düşündürücü günde bu etkinliği başarıyla sonlandırmak istiyoruz” diyerek konuştu.Share: