Ayağı kırılan kedi, kendi başına acil servise her an otama oldu

Bitlis’in Tatvan Şevket Hastanesi Ivedi Servisinde meydana geldi. Ayağı kırıldığı için sekerek hastanenin ivedili servisine gelen çıkmaz kedisi, adeta sağlık çalışanlarından yardım istedi. Kedinin ivedi servisine gelerek kapıdan girişi ise asayiş kamerasına yansıdı. Kameralarda ivedili serviste tıpkı müddet muntazır pisik, daha sonraları ameliyat odasından içeriye girdiği görülüyor.

ARA SIRA ACİL SERVİSE GELİYOR

Afiyet çalışanlarının fariza yaptığı tam ameliyat odasına sekerek giren pisik, adeta yardım istedi. Kedinin davranışlarından çığlık çektiğini anlayan Hemşire Abuzer Özdemir, kedinin ayağının kırık olduğunu anladı. Bir Lahzada zehir calip kediye geçmiş müdahaleyi eden Özdemir, kedinin ayağını sabitleyerek sargıya aldı. Keyif çalışanları aracılığıyla “Davşo” isminin verildiği can pisik, esenlik çalışanlarının gösterdiği rahim ile arada bir evgin servisine gelerek tedavisine bitmeme ediyor.

TEDAVİ OLDUKTAN SONRADAN DIŞARI ÇIKIP GİTTİ

Ayağı hassas kediyi otama ettiklerini dile getiren Hemşire Abuzer Özdemir; “5 yıldır Bitlis Tatvan Ihtişam Hastanesinde bacı olarak çalışıyorum. Çalışırken arzu ayrımsız kedinin girdiğini gördüm ve seke seke yürüyordu. bakınmak üzere elime aldığımda ayağının kırık olduğunu ayırt ettim ve ayağını atele (organları yerli sancımak üzere kullanılan tıbbi yayın) aldım. Kediyi tıpkısı süre nezaret altında tuttum. Daha sonradan pisik rahatladı ve adeta yolu biliyor kadar yeniden geldiği yerden gine dışarı çıkıp gitti” dedi.

“KEDİ YANIMIZDA SICAK BİR YUVA GÖRDÜ”

Kediyi çokça sevdiklerini söyleyen Özdemir, “Bizim benzeri kedimiz vardı ve çokça severdik. O ölünce onun ismini bu kediye bıraktık. Kedinin burada tedavisi yapıldığı üzere yanımızda ısıdam bire bir yuva gördü. Ara açıklık yanımıza gelmeye başladı ve biz üstelik kedi abat etsin diyerek bu yaptığımız ateliyi gevşetip yine gine bacağı atele alıyoruz” dedi.

Share: