Ataşehir’de skandal görüntülerin kaydedildiği hastaneden boşaltma açıklaması

Ataşehir’de skandal görüntülerin kaydedildiği hastaneden boşaltma açıklaması

İSTANBUL Ataşehir’de personellerinin, züğürt kadının yüzüne dünyalık atarak bayram ettikleri videonun sosyal medyada reaksiyon çekmesi üstüne faaliyetleri durdurulan hastaneden yıpranmamış açıklama yapıldı.

Açıklamada, “İçerenköy hastanemizin faaliyetleri bugün itibarıyla geçici kendisine durdurulmuştur. Bilindiği için geçmiş kamuoyunun gündemine mevrut ve bizleri etraflıca üzen içtimai medya paylaşımından sonraları yaptığımız açıklamada, sayrılarevi yönetimimize yapılan ihbar sonrasında muktezi soruşturmaların bundan 7 kamer önceki dakikasında ve titizlikle tamamlandığı, olaylara adı müdahil çalışanların hisse senedi akitlerinin feshedildiği ve tek gecikmeye yöre vermeksizin eş zamanlı yerine 24 Gücük Ay 2022 tarihinde söz konusu çalışanlar için mezun Cumhuriyet savcılığına yanlışlık duyurusunda bulunulduğu duyurulmuştu. Cumhuriyet Altını savcılığına yapılan suç duyurusuna ilişik belgeye, müracaat tarihi üstüne tereddüde yöre tutmak yerine ekte yer verilmiştir. Suçluların korunduğu ve olayın örtbas edildiği iddialarının bu açıklamalar kapsamında ağız ağıza esassız olduğu kilitsiz küreksiz tıpkısı şekilde görülmektedir. Antrparantez hastanemiz geçmiş genel müdürünün korunmak üzere İş Bankası’nda görevlendirildiği şeklindeki argüman üstelik üs dışıdır. Zira bahis konusu görevlendirme hastanemize yapılan ihbardan elan eski aynı tarihte gerçekleşmiştir. Kurumumuz, 30 yılı çok tıpkısı süredir keyif sektöründe hizmet vermekte, ahenkli namına Sağlık Bakanlığımızın ve arsıulusal denklik kuruluşlarının denetimlerinden başarıyla geçmektedir. Bu kabul edilemez ve insanlık onuruna muhalif eylemleri gerçekleştiren kişilerin davranışları, Bayındır Sağlık Grubu’nun faaliyet ilkeleri ve prensipleriyle tek surette örtüşmemektedir.” denildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadeler vadi aldı:

“Kurumumuzca yürütülen soruşturma sonrasında, bu kişilerin hisse senedi akitlerinin derhal feshedilmesiyle eş anlı namına, lüzumlu kanuni süreçler başlatılıp, konu elimizdeki kamu hikmet, belgelerle ve şifahane yöneticilerimizin ifadeleriyle alay malay müddeiumumilik makamına derk ettirilmiştir. Bu yaşananlardan ufuk bin 400’ü çok mağrur afiyet çalışanımızla gelişigüzel yoğun ayrımsız çeki içinde olduğumuzu bire bir nöbet henüz belirtmek isteriz. Yapılanlar arz ilkin, fedakarca ve cansiparane görevini özne sağlık çalışanlarımızın emeklerine ve seçkin yıl bakım verdiğimiz on binlerce hastamıza ve yakınlarına cebin saygısızlıktır ve hiçbir koşulda akseptans edilmesi olabilir değildir. Çalışanlarımızın ve hastalarımızın mağduriyetine sebebiyet makaslamak için İstanbul İçerenköy Hastanemize ilgili neşelilik durdurma kararının hızlı hızlı baştan değerlendirileceğine inanıyoruz. Sürecin sunma esasen bu yana değme makule hikmet ve belgeyi yetkililerle yekpare bire bir şeffaflık ve teşrikimesai içerisinde paylaştığımızı, suçluların zaruri cezayı görmesi amacıyla artık bile elimizden geleni yapacağımızı ve türel sürecin yakından takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgilerine saygıyla yeryüzü ederiz.”

Share: