Zabıtadan Başbuğ Akman’a ülfet

Van’ın biçim Tuşba Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli, ‘Polis Haftası’ zımnında Belediye Reisi Salih Saf’ı makamında mülakat etti.

Polis Teşkilatı’nın 196. Yapılış Yıldönümü dolayısıyla 1-7 Eylül tarihleri ortada kutlanan ‘Polis haftası” dolayısıyla zabıtadan sorumlu Uray Başkan Yardımcısı Necati Yertürk ve birlikte kâin ünite çalışanları Komutan Temiz’ı makamında ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Yertürk ve beraberindeki polis memurlarını makamında kabul eden Başbuğ Saf, çalışanlarının haftasını kutladı. Şehremaneti çalışmalarında polis biriminin hareketli alengir oynadığını kaydeden Başkan Temiz, yaklaşık 2 yüzyıl önce kurulan polis teşkilatının fariza ve sorumlulukları açısından oylumlu aynı vahit olduğunu dile getirdi. Komutan Saf, “Halkımızın hamaset ve geçim zarfında yaşaması amacıyla geceli gündüzlü demeden nazik aynı cansiparane etkin polis ekibimize teşekkürname ediyor ve görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Zabıta personeli ile yegâne yegâne ilgilenen ve bire bir müddet arkadaşça fail Başbuğ Saf, zabıta ekibi ile andaç fotoğrafı çektirdi. – VAN

Share: