Yunanistan’ın yalanı harita görüntüsüyle afişe edildi!

Akıbet günlerde Türkiye’ye alın tacizleri ve saldırgan tutumu bitmeme eden Yunanistan’ın terör örgütü PKK ile iş birliği ortaya artık.

TRT Haber’in haberine göre, Atina’ya tıpkısı saat uzaklıktaki Lavrion kasabasında ”Mülteci kampı” kisvesiyle tanıtılan vadi, yıldırı örgütü PKK’nın kampı. Lavrion kasabasındaki terör kampı, Google Haritalar uygulamasında da görüntülendi. Böylece Atina’nın teröre verdiği bindi benzeri öğün henüz görüldü.

GOOGLE İFŞA ETTİ

Uygulama, Lavrion’daki terör yuvasını sözde “PKK Karargahı” adıyla gösteriyor. Yıldırı kampı; Agia Paraskeui ve Danoukara sokakları beyninde meydan alırken peyk görüntüsü üzerinden ilerlendiğinde birlikte kullanıcının karşısına, duvarında PKK paçavraları mevcut bir çatı çıkıyor.

ANKARA YÜZ KERE UYARMIŞTI

Öte yandan Ankara, Atina’nın yıldırı örgütlerine verdiği desteğe tepkili. Yunanistan, Lavrion’daki yıldırı yuvası üzerine defaatle uyarılmıştı ancak Palikarya makamları, seçme seferinde Lavrion’un PKK yoluyla kullanıldığını yalanladı. Fakat Google Haritalar uygulamasındaki görüntüler, Yunanistan’ın yıldırı kampına familya sahipliği yaptığını yayma etmiş oldu.

ÇATAKLI: BU DINLENME KAMPI AKTİF

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Vekil Yardımcısı İsmail Çataklı ilkgüz ayında, bakanlığın konferans salonunda düzenlediği maaş matbuat brifing toplantısında açıklamalarda bulunurken, Yunanistan’daki PKK kampı “Lavrion” ile ilişkin detayları belgeleriyle paylaşmıştı. Çataklı, “Yunanistan, “Lavrion Kampı’nı yıldırı örgütü PKK’ya tahsis etmiştir. Bu dinlenme kampi aktiftir ve aktif tıpkı şekilde yıldırı örgütünün hizmetindedir. Bu gerçeğin bizim açımızdan tartışılır temas tarafı yoktur. İstihbari bilgilerimiz ve delillerimiz nettir” ifadelerini kullanmıştı.

Share: