Yerde kem milyondan çok para buldu! Çantayı sahibine ulaştırdı

İlçenin Zir Ayazca Mahallesi’nde yaşayan Hekim Alkan, aracıyla seyrederken yolda fark ettiği çantayı aldı. İçerisinde 25 bin dolar, 9 bin 300 Türk Lirası ve miktarını bilmediği kadar Suudi Arabistan parası olan çantayı düz Alkan, sahibine yayılmak amacıyla girişimlerde bulundu. Çantadaki telefondan paranın sahibi olan İranlı turiste ulaşan Alkan, ilçedeki otelde parayı sahibine teyit etti.

“ÜZERİMDEKİ HUZURSUZLUK KALKTI”

Alkan, akşam ezanı saatlerinde ailesiyle birlikte ilçede alışveriş yaptıktan sonradan aile akıllıcasına giderken, ululuk hastanesi yanındaki yolda bir çanta olduğunu ayırt ettiğini belirterek, “Aracımı kenara çektim ve çantayı aldım. Çantayı on paralık açmadım eve gittim. Çantayı açtığımda zarfında 25 bin dolar, 9 bin 300 Türk Lirası ve sayamadığım büyüklüğünde Suudi Arabistan parası vardı. Çok huzursuz oldum ve oğlumla alay malay çantadaki çökertme telefonundan paranın sahibine ulaşmak üzere girişimlerde bulunduk. Biraz numaraya ulaştık amma dillerini anlamadığımız için anlaşamadık. Yer sonunda WhatsApp uygulaması üzerinden tıpkı bayana mesaj yazdık. Çantanın bizde olduğunu ve Özalp Grant Otele gelmelerini söyledik. Otelde buluştuk. Çantayı ve paraları sahibi olan İranlı turiste teyit ettim. Üzerimdeki anlaşmazlik kalktı. Bu para bana haramdı” dedi.

“ÇOK SEVİNDİLER”

Otel işletmecisi Cahit Kara ise alım satım haset akşam saatlerinde 3 İranlı turistin otele gelerek paralarını kaybettiklerini anlattıklarını belirterek, “Benden istedikleri adisyon numarasına İran’dan benzeri tutar servet geldi. Ayrımsız saat sonraları telefon geldi ve haddinden fazla sevindiler. Çantalarının bulunduğunu ve otele gelip tasdik edeceklerini söylediler. Hekim Alkan adlı şahsiyet gelip onlara çantaları ve paralarını verdi. İranlılar ülkelerine, Özalplı hemşehrimiz ise evine gitti” ifadelerini kullandı.Share: