Twitter sav açıyor, Elon Musk orostopolluk geçiyor

Bloomberg’mağara haberine bakarak; Elon Musk’ın 44 bilyon dolarlık anlaşmayı nakız etmesi üzerine Twitter, Tesla ve SpaceX CEO’akarsu Elon Musk’ı sorun etmesi amacıyla Wachtell, Lipton, Rosen & Katz LLP ile anlaştı.

Firma, hele bu makule davalarda uzmanlığı ile öne çıkarken Delaware mahkeme sistemiyle üstelik bağlantıları olduğu biliniyor.

Musk, Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP vasıtasıyla olta edilecek. Ülfet firması, 2019 yılında milyarder için ayrımsız iftira davasını kazanmıştı.

TWITTER’DAN AÇIKLAMA: “MAHKEMEDE KAZANACAĞIZ”

Twitter yönetim kurulu Cuma Namazı haset yaptığı açıklamada, belli bedel ve şartlarda süreci tamamlamayı üstenme ettiğini ve anlaşmayı infaz etmek için kanuni prosedür başlatacağını söyledi: “Mahkemede galip geleceğimizden eminiz.”

Musk’ın akıbet haftalardaki itirazı, platformdaki sahte hesapların sayısını kararlamak üzere kullanılan veriler ve yöntemler konusunda oldu. Avukatları, Musk’ın şu ana kadarki analizinin, Twitter’ın mali raporlarındaki açıklamalarının aksine, bot hesapların yüzdesinin yüzdelik 5’deri az çok yüksek olduğunu gösterdiğini argüman ediyor.

ELON MUSK, TWITTER’ÜSTELIK TWITTER İLE KÜÇÜMSEME ETTİ

Twitter’ın sevgili açılış haberlerinden sonraları Elon Musk da favori sosyal iletişim araçları platformunda şirketin bu kararı ile dolma sabık tıpkı meme yayınladı.

AHBAPLIK UZMANLARI YORUMLADI

Hukuk uzmanları ise, Musk ve Twitter arasındaki süreci yorumlarken parçalanmamış olasılıkları değerlendiriyor.

Kâh uzmanlar, Musk’ın anlaşmayı bozma ederken 1 milyar dolarlık ayrılık ücreti bile dahil tevessül etmek için mefret tıpkısı kanuncu mücadeleyle yüz yüze olabileceğini söylüyor.

Bazıları ise 16 yaşındaki toplumsal iletişim araçları şirketinin Musk’a alın aktif benzeri yasal davası olduğunu, fakat tafsilatlı benzeri yasalı çekişme yerine yeniden enformasyon yahut anlaşmayı tercih edebileceğini belirtiyor.

Jefferies analisti Brent Thill borsadaki düşüşe dikkat çekerek, “Inikat olmazsa, hissenin 23,5 dolardan taban bulduğunu görmek bizi şaşırtmaz” dedi.

Twitter çalışanlarının Musk’ın iptal kararıyla ilgilendiren konuşması yasak

 

Twitter, Musk üzere kanuni prosedür başlatıyor

 

Elon Musk, Twitter’dan vazgeçti

 

Share: