TDP Umumi Başkanı Sarıgül, Ordu’da basın toplantısında konuştu Açıklaması

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Kriz üzerinden yöntem yapılmasını akilane bulmam. Önceki yaralarımızı saralım. Sonra tedbirler neyse onu söyleyelim.” dedi.

Sarıgül, partisinin Kalabalık ülke başkanlığında düzenlediği matbuat toplantısında, 6 Şubat’ta meydana mevrut Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere Cenabıhak’tan rahmet, yaralılara ise şifa diledi.

Depremin üzerinden 24 çağ geçtiğini tabir fail Sarıgül, depremin acısının değme dolaşma binlerce yurttaşın yüreğinde olduğunu, kendisinin birlikte bölgeye anbean incelemelerde bulunduğunu aktardı.

Sarıgül, bu depremde milletin sağduyulu şefkatini gördüğünü kaydederek, “Allah’ım inşallah bu milletimizden bizleri izansız bırakmasın. Allah inşallah devletimize bile arızalanma vermesin. Yardımlaşma ve kaynaşmanın hangi buyurmak olduğunu buralarda gördük.” diyerek konuştu.

Doğal afat ve hareket bakanlığının kesinlikle kurulması gerektiğini belirten Sarıgül, “Parlamentoda grubu mevcut bilcümle partilere çağrımız, tıpkı araya gelmeleri. DOĞRU Tümen Kol Başkanvekillerini ülfet edin. Bu bakanlığı kategorik kurmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

Sarıgül, sarsıntı bölgesindeki ziyaretinde Kızılay’ın, AFAD’ın çalışmalarını gördüğünü anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buradaki yöneticilerimiz falsolu yapabilir. Ama Kızılay ve AFAD devletimizin arz mefret kurumudur. Bu kurumların yıpratılmasını de kesinlikle doğru bulmayız. Özge sivil toplum kuruluşları üstelik canla başla çalışıyorlar. Yer Sarsıntısı esnasında o, bu ayrımı yapmadan sivil topluluk kuruluşları ile devletimizin kuruluşlarının el ele, alay malay, alay malay olmasını çokça umu ederim. Çökme üzerinden politika yapılmasını akıllıcasına bulmam. Önce yaralarımızı saralım. Sonradan tedbirler neyse onu söyleyelim. Türkiye Değiş Partisi, kötüleyen, karalayan aynı tümen değildir. Bizim partimiz dağıtan değil, toparlayan bire bir partidir.”

EYT’nin Meclis’ten geçmesine da değinen Sarıgül, milyonları sevindiren bu konuda faaliyet veren herkese teşekkürname etti.

Share: