Sonuç zaman haber! Karabük Dudak ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Taylan Çebi, Hekim Club Awards’ta Finale Kaldı

TUNAKAN YILDIRIM

Karabük Üniversitesi Munsap ve Diş Sağlığı Yetişek ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Taylan Çebi, ‘Türkiye’nin Keyif Oscarları’ adına nitelendirilen “Hekim Club Awards Türkiye’nin Keyif Ödülleri” organizasyonunda “Yılın Doktoru Ödülleri-Yılın Yenilikçi Dişçi” kategorisinde finale kaldı.

Karabük Üniversitesi Uç ve Diş Sağlığı Terbiye ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Çebi’nin, ‘farmakolojik olmayan dert arama metotlarının batmış üçüncü molar cerrahisi sonrası etkileri’ çalışmasıyla katıldığı Hekim Club Awards organizasyonunda finale kaldı. Organizasyona örgen 84 bini aşkın doktor yoluyla yapılacak bitiş oylaması 30 Kasım’da son bulacak.

“SAĞLIK OSCARLARI KENDISINE NİTLENDİRİLİYOR”

16 Aralık’ta yapılacak bağış töreninde iki sene yoğun Karabük Üniversitesi’ni baziçe edecek olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını belirten Çebi, şu açıklamayı yaptı:

“Doktor Club Awards bizim afiyet camiasında esenlik Oscarları kendisine nitelendirilen ayrımsız kodifikasyon. Bunun dışında bu tipte küresel ayrımsız aranjman bulunmayan. Tamam devlet çapındaki başvurular değerlendiriliyor. Bire Bir yargıcılar kurulu kategorisinden geçiyor uzun süren bir hakem heyeti aşaması var birkaç basamaklı. Ondan sonra 84.000’i fazla Türkiye’deki hekim bunlar ister dişçi olsun gerek tababet tabibi olsun ikisini bu arada birleştiğinde 84.000 aşkın tıpkısı doktor kapasitesi var. Onların rey kullanması ile beraberde finale kalanlar arasından Oscarları kime verecekleri belli oluyor. Dediğim üzere Türkiye’bile bunun dışında afiyet amacıyla sunulan ödüller peyder pey bağımlı ki oluyor ama Oscar niteliğinde bu şekilde geniş çaplı aynı kodifikasyon başka bulunmayan afiyet üstüne.

“HEM BİREYE HEM DEVLETE FAYDALI OLACAK BİR ÇALIŞMAYLA KATILDIM”

Hekim Club Awards’ta bu senede erekçi olduk. Güzeşte yıl 2021’da bile finale kalmıştım o devir 3 lime finalist vardı. Bu sene iki lime erekçi bırakmış jüriler. İki finalistten birisi bile ego oldum. Bu sene yine çalışmaya bu organizasyona katılımda bağımlı elden aynı çalışmayı temel almıyorlar. Orada değişik bölümler onların cümle değerlendirmeleri giriyor. Bire Bir birlikte başvuru yayınlardan benzeri tanesini gösteriyorsunuz. Benim bu seneki organizasyonlara paydaşlık çalışmamdan tıpkısı tanesi da bizim çene cerrahisinde sunma sık yaptığımız ameliyatlar, batık 20 yaş davetkâr ameliyatları. Bu ameliyatlardan bilahare hastaların konforunu arttırabilmek amacıyla ağrılarını, enfeksiyonunu giderebilmek amacıyla ilaçlardan bindi alırlar. Günümüzde da çıkar yol kullanımının sıklıkla olduğunu biliyoruz. Bunların taraf etkilerini üstelik biliyoruz. Mali bütçelere de dezavantajlarını de biliyoruz. Bunu elimine edebilmemiz için para cüzdanı cerrahisinde çok çok kullanılmayan derman dışı ağrıyı taharri edecek cihazları ameliyat yaptığımız hastalardan bilahare değerlendirdim. Sonuç aşama hareketli olduğunu gördük. Bu çalışmayla başvurdum. Bağımlı bu iş hem bireyin özlük iktisadi bütçesine hem da ülkenin bütçesine faydalı olacak tıpkı himmet. Çünkü ilaçlardan faydalanmıyorsunuz ve ayrımsız zamanda bile ilaçların elbette etkileri olduğu kadar bazı bazı canip etkileri bile olabiliyor eş bünyesine, bu canip etkileri dahi elimine etmiş olabiliyorsunuz ve bu faaliyet finale bırakılmaya değer kazanmış.”

ARMAĞAN TÖRENİ 16 ARALIK’TA

Taylan Çebi, oylamanın başladığını belirterek “2-3 dolaşma önce belirlendi finalistler. 30 Kasım’birlikte oylama sona erecek. 16 Aralık’ta bile bergüzar töreni olacak. Kodifikasyon ekseriyetle İstanbul’bile oluyor, pandemi sebebi ile geçtiğimiz senelerde online yapılmıştı amma çıktı pandeminin lügatımızından kalkmasıyla İstanbul’birlikte evet diye niteleyerek düşünüyorum” dedi. Çebi, “Rakibim ortodontist ayrımsız arkadaşım, benzeri zamanda genetikte canip eğin yapıyor bildiğim kadarıyla. Buralara geldiyse o üstelik adalet eden bir insandır. İyi olan kazansın diyoruz amma iki yıl finalist olmakla bu arada Oscar’ın Karabük’e gelmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Share: