Karabük haberleri! Türkiye Eğitim Çalışanları Sendikası Karabük Şubesi: “Sorunlarımızın Bu Torba Yasayla Ortadan Kaldırılmasını Irade Ediyoruz.

TUNAKAN YILDIRIM

Türkiye Eğitim Bilimi Çalışanları Sendikası (TEÇSEN) üyeleri Karabük Milli Yetişek Müdürlüğü uğrunda yaptıkları açıklamada; “2022 yılı 2. zaman yeni husye kanun tasarısı cumhurbaşkanlığımızca hazırlanıyor. Amme çalışanları adına yıllardır çözülmesini beklediğimiz sorunlarımızın bu torba yasayla ortadan kaldırılmasını bekliyoruz ve irade ediyoruz. Elinizde punt da imkan dahi kaime üstelik kilolu de vardır. Aynı talimatınız kâfi” dediler.

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Türkiye Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇSEN) Karabük Şubesi üyeleri geçmiş yerine Amasra beyaz zehir faciasında yaşamını yitiren madenciler için 1 dakikalık gocunmak duruşunda bulundu. Daha sonraları Türkiye Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇSEN) Karabük İl Başkanı Mehmet Orçun Karahan sendika üyeleri ile alay malay matbuat açıklamasında bulundu.

“ARI YAVRU OLDUĞUMUZU HATIRLATMAK İÇİN BURADAYIZ”

Karahan açıklamada şu ifadelere düzlük verdi:

“Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı’nda genel yönetsel hizmetler, teknik hizmetler, apotr hizmetler, keyif hizmetler ve 4b kadrosunda fariza yapan eğitim bilimi çalışanlarının üvey çocuk olmadığını, tersine, Milli Terbiye Bakanlığı’nın münezzeh be saf evlatları olduğumuzu anımsatmak amacıyla bire bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bakanımız, Vekil Yardımcılarımız ve bürokratlarımızın farkına varmasını istediğimiz bahis ayrımcılıktır, ötekileştirmedir, uzanım dışı terk, ilgisizliktir ve dışlanmadır. Farkındasınız yahut değilsiniz bilmiyoruz ama bizler bugün farkında olmadığınızı düşünerek Milli Terbiye Bakanlığı’nın önünden, evimizden, otağımızdan sizlere çağırmak, farkındalık fotoğraflamak istiyoruz. Bakanımız; gücük ay ayında yine kendi evimizin önünden yani bakanlığımızın önünde, gene burada sizlere “benzeri talimatınız yeter” diye seslenmiştik. O günden bugüne bilcümle 8 kamer geçmesine karşın sorunlarımızın çözümüne dair yeryüzü ufak tıpkısı adımın atıldığını ve eğitim bilimi çalışanlarına bakışın, zihniyetin değiştiğine ilişkin değme alamet görmedik. Altını çizerek hele elan söylüyoruz. Tıpkı talimatınızla çözülmesi beklenen sorunlarla ilgili eğitim bilimi çalışanlarının yıllarca bekletilmesi gadir değil dahi nedir?

“BİR TALİMATINIZ KÂFI”

Nedir bu ayrımsız talimatla çözülecek mesail diye niteleyerek soracak olursanız. Anlatalım; Terbiye öğretime tedarik ödeneğinin eğitim bilimi çalışanlarına verilmesi amacıyla aynı talimatınız kâfi. Sınavlarda terbiye çalışanlarının salon başkanı ve gözcüsü olması amacıyla ayrımsız talimatınız kâfi. Görevde yücelme ve ün değişikliği sınavlarının açılması için bir talimatınız yeter. Eğitim Bilimi çalışanlarının tamamının öğretmenevlerinde yüzdelik 50 indirimden yararlanması amacıyla bir talimatınız yeter. 1 milyon 200 bin yetişek çalışanları amacıyla banka teşvik anlaşmasının merkezi yapılması için tıpkısı talimatınız kâfi.

“ELİNİZDE FIRSAT BIRLIKTE İMKAN BILE KIRICI BIRLIKTE VAR”

Açıklamanın diğer bölümünde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a dahi seslenen Sendika Karabük İl Başkanı Mehmet Orçun Karahan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Cumhurbaşkanım; 2022 yılı 2. ahit bakir testis yasa tasarısı cumhurbaşkanlığımızca hazırlanıyor. Amme çalışanları namına yıllardır çözülmesini beklediğimiz sorunlarımızın bu husye yasayla ortadan kaldırılmasını bekliyoruz ve dilek ediyoruz. 3600 ilişik göstergenin 1. dereceye mevrut tamlık kamu çalışanlarına bile verilmesi üzere bir talimatınız yeterlidir. 4-b’li kamu çalışanlarının 4-a kadrosuna geçirilmesi için tıpkısı talimatınız yeterlidir. Koruyucu hizmetler sınıfında görev özne kamu çalışanlarının 1 defaya belli eğitim bilimi durumlarına uygun kadrolara geçirilmesi amacıyla ayrımsız talimatınız yeterlidir. Amme çalışanlarının tümüne alay ikramiyesi verilmesi için aynı talimatınız yeterlidir. Amme çalışanlarına hizmet yılı bazlı seyyanen bindirim verilmesi ve özel bakım tazminatları ve ek ifa oranlarına artı 40 benek arttırma edilmesi amacıyla benzeri talimatınız yeterlidir. İyilik yazmak üzere elimize çok beş altı fırsat maruf. Elinizde punt birlikte, imkan da, buyuru da, bati birlikte vardır cumhurbaşkanım. Benzeri talimatınız yeter.”

Share: