Sinop bölgesinde avlanan hamsi, 25 lira fiyatıyla tezgahların gözdesi

Sinop bölgesinde avlanan hamsi, 25 lira fiyatıyla tezgahların gözdesi

SİNOP Balıkçılığın yetişkin merkezlerinden Sinop bölgesinde avlanan hamsi, 25 teklik fiyatıyla tezgahların gözdesi namına yerini alıyor.

Mevsim başından itibaren verimli miktarda avlanan palamudun arkası sıra hamsi da tezgahları süslemeye başladı. Karadenizlinin vazgeçilmez lezzeti hamsi, Sinop’ta 25 TL’den satılıyor. Hamsi ahzetmek amacıyla balıkçıya gelen Bilgi Cari, “Çokça evire çevire ve canlı, geçenlerde hamsi ızgara yapmıştım maydanoz ve soğanla gelişigüzel çokça içimli oluyor. Alan kişilere birlikte öneririm ki, balık şu anda yağlandığı için ızgaraya geliyor, maydanoz ve soğanla gelişigüzel çokça içimli şekilde yiyebilirler. Fiyatı da alışılagelen bence, etin kilosunun yanı sıra hamsi 25 TL’ye haddinden fazla doğru ayrımsız fiyatta” diye niteleyerek konuştu. Özkan Aynacı ise, “Fiyatı 25 TL, bu ayda gayet uygun. Güzeşte hafta almıştım tekrar, tadı çok evire çevire. Yağlanma başladı, mangalda üstelik olur çıktı. Ego 2 kilo aldım, 50 TL ödedim” dedi.

Balıkçı Erdoğan Doğan, “Denizlerde hamsi şu anda beş altı çıkıyor, az buçuk irili ufaklı. Akliman tarafında açıkta var hamsi, ama bir iki az geliyor. Göründüğü kabilinden hamsi bulunmayan, ama lezzeti güzel tavası buğulaması adamakıllı oluyor” ifadelerini kullandı.

Share: