Sofraların gözdesi hamsi Sinop’ta 25 liralık

Balıkçılığın kebir merkezlerinden Sinop bölgesinde avlanan hamsi, 25 lira fiyatıyla tezgahların gözdesi namına yerini alıyor.

Sezon başından itibaren bol miktarda avlanan palamudun ardından hamsi de tezgahları süslemeye başladı. Karadenizlinin elzem lezzeti hamsi, Sinop’ta 25 TL’den satılıyor.

Hamsi ahzetmek üzere balıkçıya mevrut Vukuf Akan, “Çok güzel ve dinç, geçenlerde hamsi gril yapmıştım maydanoz ve soğanla alay malay çokça lezzetli oluyor. Alan kişilere de öneririm ki, balık şu anda yağlandığı üzere ızgaraya geliyor, maydanoz ve soğanla alay malay çok lezzetli şekilde yiyebilirler. Fiyatı birlikte alışılagelen bence, etin kilosunun birlikte hamsi 25 TL’ye haddinden fazla akıllıca ayrımsız fiyatta” diyerek konuştu.

Özkan Aynacı ise, “Fiyatı 25 TL, bu ayda gayet akla yatkın. Sabık hafta almıştım gene, tadı çok sunturlu. Yağlanma başladı, mangalda dahi evet artık. Ben 2 kilo aldım, 50 TL ödedim” dedi.

Balıkçı Erdoğan Doğan, “Denizlerde hamsi şu anda birkaç çıkıyor, biraz irili ufaklı. Akliman tarafında açıkta var hamsi, ama beş altı beş altı geliyor. Göründüğü gibi hamsi bulunmayan, ama lezzeti güzelce tavası buğulaması iyice oluyor” ifadelerini kullandı. – SİNOP

Share: