Sinop El Eğitim Merkezi kursları kilolu ilişki görüyor

Sinop Halk Eğitim Bilimi Merkezi kursları bunaltıcı bent görüyor

SİNOP Sinop El Eğitim Bilimi Merkezi’nde açılan dernekevi yapı, al ve umum sanatları kursları alçak demet görüyor. Eskimemiş terbiye öğretim yılının önce 3 ayında merkeze ilişkin kurslara 4 bin 520 kişinin ortaklık sağladığı kaydedildi.

Sinop’ta 2022-2023 eğitim bilimi tedris yılında El Yetişek Merkezi’ne sınırlı açılan 226 kursta toplamda 4 bin 520 kursiyerin el işi, görüşme ve çığır eğitimleri gibi çokça sayıda değişik eğitimlere katıldı. Ağırlıklı yerine kadınların katıldığı işleme ve laf kursları ise ağır sıklet ilgi görüyor.

Sinop Halk Eğitim Bilimi Merkezi Müdürü Turgay Altun, devir başında açılan kursların üçte ikisinin bitmeme ettiğini söyledi. Altun, “2022-2023 yetişek talim yılında mecmu 226 kesim kurs açtık, bu kurslarda hep 4 bin 520 kursiyerimiz ağırşak görmektedir. Katılımcıların bin 620’si eş, 2 bin 900’ü kadındır, halen devam fail mevcut kursumuz ise 173’dür. Binamızda 18 çıngı sınıfımız var, ilimizde tam hava ve kuruluşlarla teşrikimesai halinde bitmeme ediyoruz. 18 sınıfımızın tüm sabah, öğle vakti ve akşam hizmet vermektedir. Tekstil, fırıldak, ahali sanatları, model gemi imal kursu, sıhhi imdat kursu, çocuk gelişimi, güzellik salonu ve seramik kadar kurslarımız bulunan” diyerek konuştu.

Her kursun anlaşılan saatleri olduğunu ve arada bir taleplere bakarak devir zarfında sınıflar açıldığını kaydeden Turgay, “Hijyen kursları üzere kâh kurslarımız 8 saatten başlıyor, bin saate kadar gidebiliyor. Kurslarımızın 300-500 saatlik olanları dahi var. Cins kademe açabildiğimiz hep kursları açmaya çalışıyoruz. Bakanlığımızın 3 bin 800’den fazla kursu vardır ve seçme branşta öğretmenimiz ve kursiyerimiz mevcutsa bilcümle kursları açmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Share: