Şeker hastaları şeker hastalığı diploması aldı

Şeker hastaları şeker hastalığı diploması aldı

ERZURUM Oltu Celal Hastanesi’nde şeker hastaları diyabet diploması aldılar.

Oltu Mehabet Hastanesi’nde şeker hastaları 8 saatlik eğitimden bilahare Şeker Hastalığı Diplomalarını Usta. Dr. Duyma Temiz Arasan’ın elinden aldılar. Oltu Çap Hastanesi Diyabet ekibi Uzm. Dr. Duyma Fer Arasan, Diyetisyen Nazender Karasoy, Ruh Bilimci Büşra Koşan, Fizyoterapist Sevgili Değdaş ve Bacı Ayfer Çipo tarafında 8 saatlik tıpkı eğitime tabi olan şeker hastalığı hastaları bilinçlendirildiler. Oltu Ihtişam Hastanesi salonunda aldıkları eğitimlerinin kendilerine çok molekül kazdırdıklarını tamlayan şeker hastalığı hastalıkları “artık çok güzel yaşantımız olacaktır” dediler.

Maharetli. Dr. Duyma Ziya Arasan, “Oltu’da haddinden fazla fazla buğulanmış şeker hastalığı hastası olduğunu gördükten bilahare diyabet okulunu aktifleştirmeyi istedik. Sağolsun hemşiremiz Ayfer Çipo bile bana çok yardımcı oldu. Şeker Hastalığı okulunu aktifleştirdik bu dördüncü posta hastalarımıza terbiye atfetmek üzere toplandık bugüne büyüklüğünde 70 civarında hastamıza eğitim verdik eğitimden sonraları çokça güzelce sonuçlar alıyoruz. Eğitimden sonra hastalarımızın zaman şekerlerinin henüz düzgün gittiğini gördük umarım bundan sonrada hastalarımıza çok faydalı olacağız” dedi.

Eğitim Alan Arif Oğuz “Burada çokça iyicene bilgiler aldım zahir yapmam gerektiğini öğrendim çokça teşekkür ediyorum. Bizlere bu hizmeti verenlerden Cenabıhak razı olsun” dedi.

Share: