Putin: Ukrayna, ABD’nin ayrımsız enstrümanı haline geldi

Rusya Ihtişam Başkanı Vladimir Putin, asayiş kuruluşları ve özel servislerin yetkilileriyle yaptığı görüşmede açıklamalarda bulundu. Putin, şantaj, sıklet ve yıldırma taktiklerinin bir nice mutluluk yoluyla kullanıldığını anlatım ederek, “Bunu Amerikan aut politikasının bir enstrümanı haline mevrut Ukrayna örneğinde görüyoruz” dedi.

Rusya Oran Başkanı Putin, Ukrayna’nın ‘direkt’ namına KÖLE aracılığıyla arama edildiğini ve bağımsızlığını kaybettiğini belirterek, “Şantaj, sıklet, tehdit taktikleri, az daha parçalanmamış alanlarda kâh ülkeler yoluyla etraflı süredir kullanılmaktadır. Bunu yapanların başardıklarını Amerikan aut politikasının aynı enstrümanı haline gelen Ukrayna örneğinde görüyoruz. Ukrayna esasta egemenliğini kaybetti ve Rusya’ya, Bağlantı Devletimiz Belarus’a, benzeri hep yerine CSTO ve Özgür Devletler Topluluğu’na (BDT) cebin tıpkısı koçbaşı kendisine kullanan MEMLUK yoluyla aracısız arama ediliyor” dedi.

“UKRAYNA, BİR IMTIHAN ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ”

Ukrayna’nın BENDE vasıtasıyla bir ‘sinav’ alanına dönüştürüldüğünü belirten Putin, “Ukrayna bölgesi askeri biyolojik deneyler üzere bire bir test alanına dönüştürüldü ve demin güç olanlar bile dahil girmek üzere silahları sağlıyorlar. Kiev rejiminin çekirdeksel zırh alma arzusuyla ilgilendiren açıklamalarını görmezden geliyorlar. Antrparantez güya bulaşık bombayı tahrik üzere kullanma planları da var” ifadelerini kullandı.

Share: