Nazır Aristokrat: Mersin’deki polisevi saldırısı ABD merkezli, bizden eylem yapılan silahların seri numaralarını istediler

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, DOĞRU Fırka Giresun İl Başkanlığınca Gümrük Müdürlüğü Güruh Salonu’nda planlı Genişletilmiş İl Meşveret Toplantısı’na katıldı. Aristokrat, toplantıda yaptığı konuşmada,26 Eylül’de Mersin’de polisevine gerçekleştirilen alçak saldırıyla ilgili şanlı açıklamalarda bulundu.

Aristokrat, terörle mücadelede Türkiye’nin haddinden fazla büyük bir noktaya geldiğini belirterek şunları söyledi; “Sabık hafta başında şehidimizin yiğitçe mücadelesi, gazimizin yiğitçe mücadelesiyle 2 teröristin hem vurulması, ondan sonra de o ila cehenneme zümera, cehennemin dibine kadar gittikleri o eylemde neredeyse… CHP’liler güzeşte akşam tweet atmışlar, ‘Türkiye’nin sokakları yıldırı doldu’ diye. ‘Terör doldu’, seviniyorlar. PKK’nın temas eylemi ‘Aman bir dingildeklik olsun, aman şöyle olsun, aman hakeza olsun’. CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun o avanelerine söylüyorum buradan, PKK’nın eylemlerini sizin sevindirecek noktaya getirmeden, onları yerin yedi intaç dibine gömmeyenler namerttir.”

“BU GÖSTERI AMERİKA MERKEZLİ BİR EYLEMDİR”

Vekil Soylu, Mersin’deki hain saldırıya ait, “6 yıldır, 15 Temmuz’dan sonraları biricik eylem, onun birlikte arkadaşlarımız hakkını verdiler, onu birlikte söyleyeyim. Bu eylem, Amerika merkezli tıpkı eylemdir.” diye konuştu.

“ESIR, EYLEM FAIL SİLAHLARIN SERİ NUMALARINI İSTEDİ”

Soylu, teröristlerin eylem öncesinde yaptıklarına ilişkin, şu bilgileri paylaştı: “Bu eylemi gerçekleştirenler, Münbiç’ten hareket ettiler. Eylemden esbak akşam ezanı saat 20.00 itibarıyla cemi 12-13 saat paramotorla, paraşütlü motosiklet var evet, motorlu paraşüt. Motorlu paraşütle beraber Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya yakın tıpkısı yere indiler, sabah saat 10.00’a akilane. Ondan sonraları akşama büyüklüğünde orada kaldılar ve oradan yaya, sonradan birilerinin arabalarına binerek, alışılagelen vatandaşların, onlar dahi insaniyet adına götürmüşler ve ondan sonra eylemi gerçekleştirdiler. Ego 6 yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum, ilk kez Amerika eliyle bizden tıpkı husus istendi, Emniyet Umumi Müdürlüğümüzden ve istihbarat birimlerimizden, ‘Şu eylem yapan silahların dizi numaralarını sizden istiyoruz’. Güzeşte. Neden istediler? Bizim arkadaşlarımız bile onlara haddinden fazla domuzuna bire bir karşılık verdi, İstihbarat Teşkilatımız. ‘Siz önceki evvel PKK’ya gönderdiğiniz silahların dizi numaralarını bize gönderin, biz ondan sonra size göndeririz.’ diyerek.”

CHP LİDERİNE YÜKLENDİ: BİR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZÜNE İNANIYORSUN

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun eylemden bilahare iki gün sustuğuna bel fail Soylu, şunları kaydetti: “Bozukluk sustu? Zira ona Cemil Bayık’tan, Misyon Karayılan’dan aynı destek gelmedi. Sonradan dedi kim iki aktarılma sonra, hangi zaman PKK bunlar birisi Suriyeli diyor akrobatlık yapıyorlar, bittabi olsa tayin edilemez, tamam mı? ‘Birisi Suriyeli, bunlar o dediğiniz terörist değildir, e o dediğiniz yıldırıcı bizim yanımızda görevinin başındadır’. Bir Lahzada atladı. Dedi kim ‘O terörist değilmiş’. E madem onun sözüne inanıyorsun, mademki tıpkı yıldırı örgütünün sözüne inanıyorsun, sen bizi pilaki mı zannediyorsun. O terör örgütü diyor kim ‘O bizim yanımızda, görevimizin başındadır’. Olur o âdem nerede? bu arada parmak izi daha çok, teşhis edenler var. Tabii ki bu organizasyonun, inç iziyle bu arada sonuna kadar takipçisi olacak benzeri hadiseyi de ortaya koyuyoruz.”

“PKK EŞ AYINDAN BERİ 126 GÖSTERI GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİ”

Soylu, PKK ve yıldırı örgütlerinin familya ayından itibaren toplam 126 eylem gerçekleştirmek istediğini vurgulayarak, “Bunların takkadak 13’ü deli dolu bombaydı, motamot böyleydi. Onların hepsini engelledik. Tahminî 10 eyleme müracaat etmek için alınmışlardı. Diğerleri bile gösteri hazırlıkları içerisinde, bu olayların engellenmesi sağlandı” ifadelerini kullandı.Share: