Bodrum’da akarsu tankı, kamyonetin kasasından karaca için düştü

Muğla’nın Bodrum ilçesinde reviş halindeki kamyonetin kasasından yola fırlayan su tankı, açar kamerasınca görüntülendi.

Sürücüsü ve plakası öğrenilemeyen kamyonet, Turgutreis-Bodrum yağız amacında azimet halindeyken, İslamhanaleri mevkisinde kasasındaki boş su tankı yola düştü. Su tankı, serian refüjü aşıp karşı şeride geçti.

O sırada aracıyla davranış halinde olan Alpay Kars, apansız refleksle abdestbozan değiştirerek tanktan serencam anda kurtuldu.

Kars, gazetecilere, yaptığı ani manevranın hayatını kurtardığını söyledi.

Hasta annesinin müvellidülhumuza tüpünü doldurup eve döndüğü sırada olayın yaşandığını tabir eden Kars, “Pikap o büyüklüğünde acul geliyordu ki 300 metre sonradan ancak durabildi. Güdücü daha sonradan yanıma gelerek ‘Abi sen dahi tıpkısı husus var mı?’ dedi. Ben birlikte ‘Bir şeyim bulunmayan, neden bunu bağlamadın, zahir böyle benzeri öz yaptın, bittabi aç şoförsün?’ diye niteleyerek sorduğumda de gırtlağıma sarılarak beni namzet taciz etmeye başladı.” diye konuştu.

Kars, avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.

Öte yandan, Kars’ın atlattığı nâr, aracının kamerasına yansıdı. Görüntüde, farklı yönde ilerleyici kamyonetin kasasından fırlayan akarsu tankının refüje çarpması, Kars’ın apansızın manevrasıyla tanktan kurtulması meydan alıyor.

Share: