MUHARREM İNCE HDP İLE GÖRÜŞÜLMESİNDE HİÇBİR SAKINCA YOKTUR

ÜLKE Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ağrı’dahi partisinin esnaf ve halk ziyaretleri programına katıldı. İnce esnaf gezisinde, HDP ile görüşülmesi konusunda bire bir sakınca görmediğini belirtti.

Bir kadro partili ve İl Başkanı Maksut Kösedağ ile Cumhuriyet Altını Caddesi ve Çarkıt Van Caddesi’nde vatandaşlar ve esnafı müzakere fail Aşure Ayı İnce, aynı vatandaşın YANLIŞSIZ Parti’nin başörtüsü ile ilgilendiren yapılacak esas değişikliği teklifi konusunda HDP ile görüşmesi üstüne çıkan tartışmalara ilgilendiren sorduğu soruya yanıt verdi. HDP ile görüşülmesi üstüne tıpkı engel görmediğini tamlayan İnce, Kürt sorununun çözümü üstüne de kesin olduklarını dile getirerek şunları söyledi

‘Bu konuda en açık mütekellim kayırıcı benim. Terörizmi desteklemiyorum. Türkiye’bile bu sorunu doğru yüzde 90 ile çözerim diyorum. Önce benzeri birimize şu soruyu soracağız. Beraber mi yaşayacağız yanında mı yaşayacağız ayrı ayrı mı yaşayacağız Beraber yaşayacaksak Ağrı’de ayrı ahbaplık, Edirne birlikte ayrı ünsiyet olamaz. Bir hukuk düzeni olacak. Mecliste tıpkı siyasal partinin grubu varsa, o siyasal parti temel değişikliği üstüne fikir kullanma hakkına sahipse görüşülmesinde hiçbir engel yoktur. Aşure Ayı İnce Ağrı’de hangi konuşuyorsa Rize’birlikte bile aynısını konuşur. Aşure Ayı İnce da geri vites yoktur. Bizim politikamız, müstakil benzeri ululuk, laik demokratik bire bir cumhuriyet, karma aynı ekonomi, tarımda, eğitimde ve sağlıkta piyasanın koşullarına bırakmayan tıpkı siyasa. Üreten benzeri Türkiye. Liyakati asıl alan bir Türkiye. Yurtta sulh, dünyada sulh ülkesini savunan bire bir Türkiye.

İnce, gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinin ardından Ağrı’nın Tutak ve Patnos ilçelerini yaşamak için kentten ayrıldı.

Share: